Go to the contentGo to the menu
Zakopower

Zakopower

1 march 2012, thursday, , Duża Scena

Date

1 march 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Zakopower

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

ZAKOPOWER to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na  polskim rynku muzycznym płytą  Music Hal  wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w  Opolu  oraz  na Top Trendach  w 2005. Zakopower nominowany był między innymi do MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2005,  do  nagrody YACH FILM, a także został dostrzeżony przez  AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ, która płycie „Music Hal“ przyznała nominacje do FRYDERYKA aż w sześciu kategoriach!

Druga płyta zespołu  Na siedem, wyprodukowana  przez Mateusza Pospieszalskiego  ukazała się w 2007 roku. We wrześniu, dzięki współpracy z „Polska The Times” miała szansę dotrzeć do słuchaczy w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy.  W listopadzie pojawiła się w sklepach wersja rozszerzona płyty z gościnnym udziałem  Nigela Kennedy’ego. Pomimo olbrzymiego pierwszego nakładu  Na Siedem, dystrybuowana w sklepach osiągnęła status  Złotej Płyty. Teksty, oprócz członków zespołu,napisali m. in. Kayah, Adam Nowak i Rafał Bryndal. Na krążku słychad rockowe, punkowe, jazzowe a nawet afrykaoskie rytmy.  Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą  Fryderyk w  kategorii Album roku Etno/Folk! Nie długo później osiągnął  kolejny wielki sukces, wygrywając  45 Festiwal w Opolu!

Podsumowaniem bardzo udanego sezonu koncertowego zespołu (ponad 100 koncertów w tym za granicą:  w Indiach, na Węgrzech, we Włoszech, w Chorwacji,  USA)  jak również dotychczasowych poczynań zespołu na scenie muzycznej było DVD Koncertowo wydane w kwietniu 2009. Niespełna rok później Koncertowo osiągnęło status ZŁOTEJ PŁYTY! Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 80 koncertów w roku. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL. W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy's Polish Weekend Londynie w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall  Southbank Centre, gdzie zagrał  trzy koncerty w tym w  dwóch  projektach wspólnie z Nigelem Kennedy. Nie uszło to uwadze brytyjskiej prasie,  The Times  rozpływał się nad muzyką Zakopower i grą na skrzypcach Sebastiana Karpiela.

Na Zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza Zakopower, jako przedstawiciel polskiej Kultury, mocnym akcentem zakończył  Światową Wystawę  EXPO 2010 w SZANGHAJU  dając żywiołowy koncert licznie zgromadzonej chińskiej publiczności.  Świetne przyjęcie publiczności i kontakty tam nawiązane dają nadzieję na dalsze koncerty Zakopower w Państwie Środka.

2011 rok stoi pod znakiem długo wyczekiwanego, nowego albumu – Boso. Premiera 17 maja 2011!!!

Pierwszy singiel „Boso” zdobył najwięcej głosów publiczności a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu!!!

Date

1 march 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Zakopower

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388