Go to the contentGo to the menu
ZAPPA plays ZAPPA

ZAPPA plays ZAPPA

3 June 2009, Wednesday, , Duża Scena

Date

3 June 2009

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Jazz
Rock & Pop

Jeden z najlepszych zespołów koncertowych, Zdobywcy Grammy 2009* już 03.06.2009 w warszawskim klubie Stodoła!

 

Biografią Franka Zappy, jednego z najwybitniejszych twórców XXw., możnaby obdarzyć niejednego artystę i wciąż pozostałoby wiele do powiedzenia.

Ten genialny kompozytor, który swoje korzenie posiadał we współczesnej klasyce, zrewolucjonizował awangardową scenę muzyczną, odciskając również wielkie piętno na muzyce rockowej, czy jazzowej.

Jego debiutancki album z zespołem „The Mothers Of Invention” został okrzyknięty jednym z najważniejszych zjawisk w muzyce rockowej, ktytycy pisali wówczas, że „przy nich ‘The Beatles’ i ‘The Rolling Stones’ brzmią jak skauci przy ognisku”**
Tragicznie zmarły w 1993 roku bard jeszcze za życia stał się ikoną muzyki. Współpracował m.in. z Johnem Lenonem i Yoko Ono.

ZAPPA plays ZAPPA to koncert ukazujący przekrojowo dorobek tego wielkiego atysty. To dziedzictwo pielęgnowane przez najbliższą rodzinę. To w końcu zespół jego pierworodnego syna – Dweezila Zappy.

Dweezil, który poszedł w ślady ojca i nieprzerwanie tworzy od lat ’80. w 2006 roku powołał do zycia formację ZAPPA plays ZAPPA, która stała się swoistego rodzaju hołdem syna dla ojca.
Zespół, który skoncentrował się wyłącznie na koncertowaniu, od samego początku skupił na sobie uwagę krytyków muzycznych i fanów Zappy, zbierając jedynie najlepsze recenzje swoich występów.

W lutym 2009, podczas najważniejszej gali przemysłu muzycznego na świecie, Grammy Awards, Dweezil Zappa i zespół ZAPPA plays ZAPPA został wyróżniony statuetką za najlepszy intrumentalny występ rockowy na żywo, którą w latach wcześniejszych otrzymali m.in. Eric Clapton & Carlos Santana, Pink Floyd i... sam Frank Zappa.

Zespół nie osiada na laurach i cały czas koncertuje. Obecna trasa jest trzecią częścią „Tour De Frank” – niewielkich, klubowych koncertów w wybranych salach.
Już 03.06.2009 ZAPPA plays ZAPPA zawita do Polski, by dać niezapomniany występ w warszawskim klubie „Stodoła”.
Specjalne na to wydarzenie, klub odejdzie od swoich studenckich korzeni, zmieniając swoje oblicze na bardziej teatralne.  Poza standardowymi „wejściówkami” przewidziano również limitowaną ilość biletów siedzących, tuż pod sceną.

Date

3 June 2009

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Jazz
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388