Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
BEHEMOTH

BEHEMOTH

24 listopada 2013, niedziela, , Duża Scena

Data

24 listopada 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

BEHEMOTH

Gatunek

Hard & Heavy
Newsletter

Miejsca na balkonach zostały wyprzedane

18:00 otwarcie klubu                                
19:00 – 19:30 koncert Thaw                    
19:45 – 20:30 koncert Obscure Sphinx
21:00 – 22:30 Behemoth 

.
24 listopada Klub Stodoła ogarnie ciemność, a budynek zadrży w fundamentach od mocnych metalowych brzmień, gdy na scenę wkroczy BEHEMOTH!

BESTII przedstawiać nikomu nie trzeba. Już od ponad 20 lat zespół króluje  mroczną stroną muzyki w Polsce, ciesząc się wcale nie mniejszą popularnością za granicą, a Adam ‘Nergal’ Darski znany jest nie tylko jako muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista i wokalista, ale także jako osobowość telewizyjna i dziennikarz.
BEHEMOTH, początkowo pod nazwą Baphomet, został założony przez swojego niekwestionowanego lidera w Gdańsku w 1991 roku. Od tamtego czasu wydanych zostało 9 albumów studyjnych, a każdy z nich był na swój sposób przełomowy. Sventevith (Storming Near The Baltic), był debiutanckim krążkiem zespołu i zaowocował kontraktem z niemiecką Solistitium Rec. na wydanie dwóch kolejnych krążków. Były to Grom, jedyny album w historii zespołu na którym pojawia się żeński wokal i gitara akustyczna, oraz Pandemonic Incantations, którym zespół pożegnał się ze stylistyką paganmetalową. W tym momencie także do ekipy dołączył obecny perkusista, znany jako Inferno. Czwarta płyta, Satanica (1999), okazałą się prawdziwie spektakularnym sukcesem, mierzonym w kilkunastu tysiącach sprzedanych egzemplarzy, podpisaniu nowego kontraktu z włoską Avantgarde Music oraz umową licencyjną na Stany Zjednoczone, oraz dwoma wyczerpującymi trasami koncertowymi. Od tamtego czasu kariera zespołu potoczyła się już lawinowo, a kolejny krążek, Thelema.6, porażający brutalnością, furią i intensywnością, zrównoważony niemal wirtuozerską techniką, w połączeniu z metafizycznymi tekstami, sprawił, że na zespół BEHEMOTH zwrócił uwagę cały metalowy świat.

Zespół ma na koncie niezliczone nagrody i wyróżnienia, oraz występy na największych światowych festiwalach, gdzie królują ciężkie brzmienia, między innymi Impact, Sonisphere, czy Brutal Assault. Od 2012 roku BEHEMOTH jest niemal w ciągłej, obszernej, międzynarodowej trasie koncertowej, obejmującej Stany Zjednoczone i Europę, a wczesną jesienią wyrusza na podbój drugiej części globu, występując w Japonii, Australii i Nowej Zelandii. Zespół pracuje także nad nową płytą, pod tytułem The Satanist, która ma ukazać się już w 2014 roku.

Okazja by zobaczyć na żywo zespół o polskich korzeniach, który bez wątpienia zasługuje na miano prawdziwej gwiazdy międzynarodowej, nadejdzie 24 listopada, kiedy to BEHEMOTH zawładnie Stodołą.

Support: Obscure Sphinx i Thaw

Miejsca stojące: 50 pln w przedsprzedaży oraz 57 pln w dniu koncertu
Miejsca na balkonie: 70 pln w przedsprzedaży oraz 77 pln w dniu koncertu
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10);
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl
 

Data

24 listopada 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

BEHEMOTH

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Galerie

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388