Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
DŻEM

DŻEM

8 grudnia 2012, sobota, , Duża Scena

Data

8 grudnia 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Dżem
Karta podarunkowa

19:00 – otwarcie klubu

19:45 – 20:15 2LATE20:30 – Dżem

Zapraszamy na porcję bluesa w najlepszym wydaniu…aż dwa koncerty zespołu Dżem 7 i 8 grudnia w warszawskim klubie Stodoła!

Spośród zespołów, które przepustkę na drodze do sławy odebrały w Jarocinie, szczególne miejsce zajmuje Dżem, jako chyba największe z jarocińskich odkryć. Łatwo precyzyjnie wskazać moment, kiedy Dżem poznała Polska, znacznie trudniej powiedzieć, kiedy grupa powstała. Można z tego tytułu wymienić rok 1973 – kiedy pianista Paweł Berger, basista Beno Otręba, gitarzysta Adam Otręba i wokalista Ryszard Riedel zaczynali na Śląsku pierwsze wspólne próby. Ale równie dobrze za początek może uchodzić rok 1979 – kiedy muzycy, już z drugim gitarzystą Jerzym Styczyńskim, zaczęli odwracać proporcje między graniem standardów a utworów własnych. A następna wchodząca w rachubę data to właśnie „jarocińskie” 1980... W każdym razie Riedel i spółka od początku płynnie poruszali się między rockiem, bluesem, reggae i paroma sąsiednimi gatunkami (country, boogie, funky).

Od początku stanowili główną atrakcję nie tylko Jarocina, bo również innych festiwali – np. Rawy Blues, Rocka Na Wyspie we Wrocławiu, Muzycznego Campingu w Brodnicy. Wprawdzie pierwszy singel (dziś już legendarny „Paw / Whisky”) przyszedł szybko, jednak pierwszy longplay nie chciał przyjść aż do roku 1985! Grupa zresztą nie tylko w Polsce, bo również w Niemczech, Jugosławii, Szwajcarii i nawet Kazachstanie. I grała nie tylko z Riedlem, bo jeszcze – w okresach niedyspozycji tego artysty – z Tadeuszem Nalepą czy Martyną Jakubowicz. W 1994 r Ryszard Riedel ostatecznie przegrał prowadzony od dawna bój z narkotykowym nałogiem. Legendarnego wokalistę zastąpił Jacek Dewódzki. Od roku 2001 w zespole śpiewa Maciej Balcar.

W 2014 będziemy świętowali 35-lecie tego legendarnego zespołu.

 

2 LATE rockowo-bluesowy zespół z Warszawy, grający własne utwory oparte na autorskich tekstach, głównie w języku angielskim. Początki zespołu sięgają 2003roku, od tamtej pory wielokrotnie występowali w całej Polsce, grali m.in. na Rawa Blues Festival, byli na tournée po Chinach, Macedonii, występowali kilkakrotnie jako support przed Dżemem.

 

Wydali pierwszą EPce „I don’t mind” , której utwory zagrali m.in. w studio koncertowym Radia dla Ciebie

http://www.youtube.com/watch?v=3Bpx3zPWsB4

W swoim repertuarze  grają także  najpiękniejsze utwory legendarnego zespołu Pink Floyd.

 

W skład zespołu wchodzi pięciu doświadczonych muzyków:

 

Artur Krystek – śpiew, gitary

Robert Szenfeld – gitary

Andrzej Potęga ( Pierwiastek)– bas

Darek Polubiec– bębny

Arek Krupa  - skrzypce

 

 

Data

8 grudnia 2012, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Dżem
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31