Go to the contentGo to the menu
DŻEM

DŻEM

8 december 2012, saturday, , Duża Scena

Date

8 december 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Dżem
Karta podarunkowa

19:00 – otwarcie klubu

19:45 – 20:15 2LATE20:30 – Dżem

Zapraszamy na porcję bluesa w najlepszym wydaniu…aż dwa koncerty zespołu Dżem 7 i 8 grudnia w warszawskim klubie Stodoła!

Spośród zespołów, które przepustkę na drodze do sławy odebrały w Jarocinie, szczególne miejsce zajmuje Dżem, jako chyba największe z jarocińskich odkryć. Łatwo precyzyjnie wskazać moment, kiedy Dżem poznała Polska, znacznie trudniej powiedzieć, kiedy grupa powstała. Można z tego tytułu wymienić rok 1973 – kiedy pianista Paweł Berger, basista Beno Otręba, gitarzysta Adam Otręba i wokalista Ryszard Riedel zaczynali na Śląsku pierwsze wspólne próby. Ale równie dobrze za początek może uchodzić rok 1979 – kiedy muzycy, już z drugim gitarzystą Jerzym Styczyńskim, zaczęli odwracać proporcje między graniem standardów a utworów własnych. A następna wchodząca w rachubę data to właśnie „jarocińskie” 1980... W każdym razie Riedel i spółka od początku płynnie poruszali się między rockiem, bluesem, reggae i paroma sąsiednimi gatunkami (country, boogie, funky).

Od początku stanowili główną atrakcję nie tylko Jarocina, bo również innych festiwali – np. Rawy Blues, Rocka Na Wyspie we Wrocławiu, Muzycznego Campingu w Brodnicy. Wprawdzie pierwszy singel (dziś już legendarny „Paw / Whisky”) przyszedł szybko, jednak pierwszy longplay nie chciał przyjść aż do roku 1985! Grupa zresztą nie tylko w Polsce, bo również w Niemczech, Jugosławii, Szwajcarii i nawet Kazachstanie. I grała nie tylko z Riedlem, bo jeszcze – w okresach niedyspozycji tego artysty – z Tadeuszem Nalepą czy Martyną Jakubowicz. W 1994 r Ryszard Riedel ostatecznie przegrał prowadzony od dawna bój z narkotykowym nałogiem. Legendarnego wokalistę zastąpił Jacek Dewódzki. Od roku 2001 w zespole śpiewa Maciej Balcar.

W 2014 będziemy świętowali 35-lecie tego legendarnego zespołu.

 

2 LATE rockowo-bluesowy zespół z Warszawy, grający własne utwory oparte na autorskich tekstach, głównie w języku angielskim. Początki zespołu sięgają 2003roku, od tamtej pory wielokrotnie występowali w całej Polsce, grali m.in. na Rawa Blues Festival, byli na tournée po Chinach, Macedonii, występowali kilkakrotnie jako support przed Dżemem.

 

Wydali pierwszą EPce „I don’t mind” , której utwory zagrali m.in. w studio koncertowym Radia dla Ciebie

http://www.youtube.com/watch?v=3Bpx3zPWsB4

W swoim repertuarze  grają także  najpiękniejsze utwory legendarnego zespołu Pink Floyd.

 

W skład zespołu wchodzi pięciu doświadczonych muzyków:

 

Artur Krystek – śpiew, gitary

Robert Szenfeld – gitary

Andrzej Potęga ( Pierwiastek)– bas

Darek Polubiec– bębny

Arek Krupa  - skrzypce

 

 

Date

8 december 2012, 00:00

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Dżem
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31