Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
IAMX

IAMX

16 kwietnia 2011, sobota, , Duża Scena

Data

16 kwietnia 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

IAMX

Gatunek

Klubowa & Nowe Brzmienia
Punk
Rock & Pop
Newsletter

Zapraszany na koncert IAMX, który wystąpi 16 kwietnia w Stodole w ramach trasy "Fire and Whispers" promującej najnowszy, czwarty album "Volatile Times" z premierą w marcu 2011 roku!

IAMX został założony przez Chrisa Cornera, znanego także ze Sneaker Pimps. Nazwa projektu jest nawiązaniem do tytułu pierwszej płyty Sneaker Pimps "Becoming X".

Koncerty grupy znane są z niezwykłej żywiołowości, a sam Chris Corner z awangardowego wizerunku.

Muzyk podkreśla, że IAMX to niezależny projekt, który jest dla niego terapią i sposobem, by wyrazić siebie. Corner jest nie tylko autorem muzyki i tekstów, ale również producentem i twórcą wizualizacji, które można oglądać podczas koncertów.

IAMX ma na swoim koncie trzy studyjne krążki: zainspirowany elektronicznymi dźwiękami lat 80-tych "Kiss And Swallow" (2004), nieco bardziej gitarowy "Alternative" (2006) oraz "Kingdom Of Welcome Addiction" (2009) z gościnnym udziałem między innymi znakomitej wokalistki Imogen Heap - wszystkie wydawnictwa spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem krytyki.

W 2008 roku ukazał się album "Live In Warsaw" będący zapisem występu I AM X w radiowej Trójce. Płyta początkowo była dystrybuowana wyłącznie w Polsce, jednak poprzez internetową sprzedaż trafiła ostatecznie do rąk fanów na całym świecie.

W marcu 2011 roku światło dzienne ujrzy czwarty album IAMX, zatytułowany "Volatile Times". Artysta porównuje płytę do wybuchowej psychologicznej podróży. "Przez lata usilnie starałem się rozszyfrować przeszłość, ale ostatecznie czuję, że ten album jest dla mnie przełomem" mówi Chris Corner.

Data

16 kwietnia 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

IAMX

Gatunek

Klubowa & Nowe Brzmienia
Punk
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388