Go to the contentGo to the menu
IAMX

IAMX

16 April 2011, Saturday, , Duża Scena

Date

16 April 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

IAMX

Genres

Club & New Sounds
Punk
Rock & Pop

Zapraszany na koncert IAMX, który wystąpi 16 kwietnia w Stodole w ramach trasy "Fire and Whispers" promującej najnowszy, czwarty album "Volatile Times" z premierą w marcu 2011 roku!

IAMX został założony przez Chrisa Cornera, znanego także ze Sneaker Pimps. Nazwa projektu jest nawiązaniem do tytułu pierwszej płyty Sneaker Pimps "Becoming X".

Koncerty grupy znane są z niezwykłej żywiołowości, a sam Chris Corner z awangardowego wizerunku.

Muzyk podkreśla, że IAMX to niezależny projekt, który jest dla niego terapią i sposobem, by wyrazić siebie. Corner jest nie tylko autorem muzyki i tekstów, ale również producentem i twórcą wizualizacji, które można oglądać podczas koncertów.

IAMX ma na swoim koncie trzy studyjne krążki: zainspirowany elektronicznymi dźwiękami lat 80-tych "Kiss And Swallow" (2004), nieco bardziej gitarowy "Alternative" (2006) oraz "Kingdom Of Welcome Addiction" (2009) z gościnnym udziałem między innymi znakomitej wokalistki Imogen Heap - wszystkie wydawnictwa spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem krytyki.

W 2008 roku ukazał się album "Live In Warsaw" będący zapisem występu I AM X w radiowej Trójce. Płyta początkowo była dystrybuowana wyłącznie w Polsce, jednak poprzez internetową sprzedaż trafiła ostatecznie do rąk fanów na całym świecie.

W marcu 2011 roku światło dzienne ujrzy czwarty album IAMX, zatytułowany "Volatile Times". Artysta porównuje płytę do wybuchowej psychologicznej podróży. "Przez lata usilnie starałem się rozszyfrować przeszłość, ale ostatecznie czuję, że ten album jest dla mnie przełomem" mówi Chris Corner.

Date

16 April 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

IAMX

Genres

Club & New Sounds
Punk
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388