Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
JAZZ JAMBOREE 2022 - DZIEŃ 1

JAZZ JAMBOREE 2022 - DZIEŃ 1

27 października 2022, czwartek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

27 października 2022

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

AdamiakJazz
Newsletter

Tegoroczna odsłona festiwalu Jazz Jamboree odbędzie się w dniach 27 - 30 października 2022 w Klubie Stodoła. Przed warszawską publicznością zaprezentują się m.in. Krzysztof Ścierański i Goście, Enzo Favata, Ruby Rushton, Ben LaMar Gay Quintet, Kassa Overall Quartet oraz Lizz Wright. Bilety dostępne w sprzedaży! 

Jazz Jamboree to jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Europie. Pierwsza edycja miała miejsce w warszawskiej Stodole w 1958 roku pod nazwą Jazz 1958, a od następnego roku już oficjalnie jako Jazz Jamboree.

Przez te blisko sześćdziesiąt lat festiwal gościł prawie wszystkich najwybitniejszych muzyków jazzowych z całego świata. Wśród najsłynniejszych z nich wymienić trzeba Milesa Davisa, Raya Charlesa, Theloniousa Monka, Dizzy’ego Gillespiego, Duke’a Ellingtona, Benny Goodmana, Dave’a Brubecka, Wyntona Marsalisa, The Manhattan Transfer, Bobby’ego McFerrina, Chicka Coreę, Herbiego Hancocka, Keitha Jarretta czy Michaela Petruccianiego.

27 października - DZIEŃ 1 (KUP BILET)

„Krzysztof Ścierański i Goście”

 1. LABORATORIUM
 2. STRING CONNECTION
 3. THE COLORS
 4. Krzysztof Ścierański New Quartet
 5. Krzysztof Ścierański International Edition
 6. Krzysztof Ścierański Quartet
 7. Krzysztof Ścierański Solo

28 października - DZIEŃ 2 (KUP BILET)

 1. Enzo Favata „The Crossing”
 2. Ruby Rushton / Tenderlonious Quartet
 3. Ben LaMar Gay Quintet

29 października - DZIEŃ 3 (KUP BILET)

 1. Kassa Overall Quartet
 2. Lizz Wright

30 października - DZIEŃ 4 (KUP BILET)

 1. Don’t Problem
 2. James Blood Ulmer Music Revelation Ensemble feat.David Murray

 


27 października 2022, czwartek, godz. 19:00 

Krzysztof Ścierański i Goście

Krzysztof Ścierański to nie tylko wybitny basista i kompozytor, ale także – co nieraz nam zaprezentował – świetny gitarzysta. W środowiskach artystycznych nie trzeba go przedstawiać, wystarczy wymienić jego imię, nazwisko i wszyscy doskonale wiedzą, o kogo chodzi.

Na przestrzeni minionych 50 lat twórczej i nie tylko jazz-rockowej działalności, dał się poznać jako członek słynnych zespołów: Anawa, Laboratorium, Air Condition, String Connection, a potem lider zakładanych od lat 80. super grup: Ścierański Surzyn Trio, Ścierański Trio, Music Painters, The Colors, New Quartet, Ścierański Quartet. Nie sposób wymienić wszystkich składów i wykonawców, z którymi współpracował, nagrywał płyty, tworzył ścieżki dźwiękowe do filmów, spektakli i innych projektów. O szerokim spektrum jego aktywności świadczy 150 płyt, które ma w swojej dyskografii.

Zaistniał na arenie międzynarodowej w 27 krajach Europy, grając na festiwalach jazzowych. Uznanie zyskał także w dalekich Indiach, Indonezji, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Marek Grechuta, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Krzesimir Dębski, Jarek Śmietana, Tomasz Stańko, Janusz Muniak – byli dla niego najlepszą uczelnią muzycznego kształcenia i doskonalenia. Ze światowej czołówki docenili jego udział we wspólnych koncertach takie tuzy jak: Pat Metheny, Paul Wertico, Carlos Johnson, Bill Bruford, Will Calhoun, Carl Palmer, Buddy Miles, Esperanza Spalding, Boby McFerrin i inni.

To również twórca sonorystycznych brzmień oraz technik, prekursor unikalnych recitali solowych na gitarę basową i wirtuoz muzyki improwizowanej.

Nade wszystko jednak ten gitarowy wojownik daje nam odczuć, że ładne melodie to lek na dzisiejsze dziwne eksperymenty i przy okazji przypomnienie, że forma, rytm i harmonia są najważniejszymi elementami muzyki.

Jazz Jambore’22 to wyjątkowa okazja, żeby posłuchać Krzysztofa Ścierańskiego z legendarnymi składami.

Data

27 października 2022

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

AdamiakJazz
Karta podarunkowa

Galerie

Dla mediów

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388