Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
KAZIMIERNIKEJSZYN - DZIEŃ 3

KAZIMIERNIKEJSZYN - DZIEŃ 3

15 lipca 2022, piątek, Kazimierz Dolny, Kamieniołomy, Kazimierz Dolny

Data

15 lipca 2022

Miejsce

Kamieniołomy, Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny

Artyści na koncercie

MAJKA JEŻOWSKA BAND
ORGANEK
RAT KRU
T.LOVE

Gatunek

Dance & Techno
Rock & Pop
Newsletter

KAZIMIERNIKEJSZYN 2022, 13 - 17 LIPCA 2022, KAZIMIERZ DOLNY

W dniach 13-17 lipca 2022 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się dziewiąta edycja festiwalu Kazimiernikejszyn, najbardziej bezspinkowego wydarzenia w tej części galaktyki. Organizatorzy odpalili pierwsze muzyczne rakiety! Line-up zasilili: Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Majka Jeżowska Band, MROZU, ØRGANEK, RALPH KAMINSKI, RAT KRU oraz T.LOVE. Kolejne nazwiska gwiazd, które już w lipcu wystąpią w magicznym Kazimierzu Dolnym będą sukcesywnie ogłaszane w najbliższych miesiącach. Oprócz muzyki nie zabraknie także kazimierskich atrakcji, pozytywnej energii oraz jedynej w swoim rodzaju publiczności. Festiwalowe karnety są dostępne w sprzedaży!

 

13 LIPCA, GOORAL // PAPRODZIAD

Wspólny projekt powstał by wspierać i wzmacniać dostrajanie się do nowych wibracji spływających na Ziemię wraz z rozpoczynającą się Erą Wodnika.

Zapraszamy w transową, mistyczną, taneczną podróż w głąb obrazów Nowej Ziemi.

Gooral od 15 lat łączy z sukcesami muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. Muzyk zagrał ponad 1000 koncertów w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach tj. Pol’and’rock, Opener, Orange Warsaw, Sziget, Exit, Colours of Ostarva czy Audioriver. Bielszczanin ma na swoim koncie 5 albumów studyjnych i jeden dvd z ZPIT Mazowsze, który okazał się bestsellerem Empiku.

W miękko otulającej słuchacza soczystymi, organicznymi, leśnymi dźwiękami, groovującej, elektronicznej, downtempowej krainie Goorala pojawia się Paprodziad wraz z afirmującymi harmonię, rozwój duchowy, miłość do ludzi i przyrody mantrorapami (zaklęciami).

Włodek Dembowski znany wszystkim jako Paprodziad występów w zespołach: min. Łąki Łan, Dziady Kazimierskie, November project oraz różnych często zaskakujących kolaboracjach. Od 20 lat na scenie. Swoimi tekstami realizuje misję szamana. Przekazuje treści dotykające głęboko ducha, malujące wizję nowego świata.

 

14 LIPCA, KRZYSZTOF ZALEWSKI

Debiutancką płytę - rockową, ostrą, surową - wydał zaraz po wygranej „Idola" w 2004 i po jakimś czasie słuch po nim zaginął – ale to nie znaczy, że zrezygnował z muzyki. Wręcz przeciwnie! Terminował u Nosowskiej i w Heyu,grał w Muchach i Japoto, występował z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem „Zelig". To wyzwanie rzucone dzisiejszej muzyce popularnej: 10 rockowych piosenek, ambitnych i chwytliwych zarazem. Dla wszystkich, ale nie dla każdego. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce.

Rok 2016 to nowa odsłona - płyta „Złoto" - najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta Krzysztofa Zalewskiego. Płyta ta otworzyła mu drogę do udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym - jak np. Męskie Granie. To dla tego projektu Zalewski napisał utwór „Początek", który w bardzo szybkim tempie osiągnął ponad 100 milionów wyświetleń. Kolejny singiel „Kurier", który powstał do filmu Władysława Pasikowskiego również okazał siędużym przebojem. W roku 2017 z inicjatywy festiwalu w Jarocinie powstał projekt oraz album „Zalewski śpiewa Niemena".

Rok 2020 przyniósł kolejny autorski album pt. „ Zabawa". To przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień i mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy. Na przekór czasom, ale nie ludziom wbrew.  Promując album "Zabawa" Zalewski zagrał w ubiegłym roku ponad 100 koncertów, ale znalazł też czas żeby zagrać w filmie o Kalinie Jędrusik w znakomicie przyjętym obrazie w reż. Katarzyny Klimkiewicz  „Bo we mnie jest seks" 

W roku 2021 Krzysztof Zalewski dołączył do grona artystów zaproszonych do udziału w prestiżowym, ikonicznym wręcz formacie MTV Unplugged. Pod tym szyldem zarejestrowano wiele legendarnych koncertów – ze słynnym występem Nirvany na czele. MTV Unplugged Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny. W jego przypadku brak prądu jeszcze bardziej uwypuklił znakomite aranżacje utworów. Brzmienie dopełnia nieobecna wcześniej na koncertach Zalewskiego bardzo efektowna sekcja dęta, chórek oraz goście specjalni. 

To koncert bez prądu, ale pełen mocy, w każdej sekundzie, od „Her Majesty" z płyty „Zelig", którą Zalewski zaczyna swój występ unplugged, przez piosenki z najnowszego albumu „Zabawa", po „Miłość Miłość" na finał. Jest i premiera: napisany specjalnie na potrzeby koncertu MTV Unplugged utwór „Ptaki", piosenka apel, by wznieść się ponad podziały.

 

 

14 LIPCA, MROZU

Mrozu to producent muzyczny, kompozytor, który łączy blues, soul i rock’and’roll. Zdobywca wielu muzycznych nagród, twórca przebojów: „Złoto” czy "Jak nie my to kto”, W 2014 roku Mrozu pokazał się jako ukształtowany artysta, który - platynową już - płytą "Rollercoaster" udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. "Nic do stracenia", z tego albumu okazał się najczęściej graną piosenką w radiach w 2014 roku.

W pracę nad albumem "Zew" poszedł o krok dalej, zdecydowanie ugruntowując swoją muzyczną tożsamość. Płyta pokazała, że artysta cały czas się rozwija i z pewnością mile zaskoczył fanów. Ostatni krążek „Aura” bardzo szybko pokrył się złotem i przyniósł artyście kolejne nominacje do Fryderyków. To właśnie z tej ostatniej płyty pochodzi przebój „Napad”, który pozwolił Mrozowi na muzyczny debiut w kinie, promując film „Na bank się uda”.

Koncerty Mroza, to niezwykłe muzyczne widowisko i energetyczna dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak i pod nią. Artysta i jego zespół wyróżniają się znakomitą dbałością o każdy muzyczny i wizualny szczegół, która potrafi wzbudzić podziw wśród zgromadzonej na koncercie publiczności.

Rok 2021 to sukces dwóch singli, które zdobyły szczyty playlist radiowych: "Złoto" i "Galacticos". Razem z wydanym w 2022 singlem „ "Palę w oknie” Mrozu zapowiedział płytę „Złote bloki” której premiera już 1 kwietnia.

 

 

14 LIPCA, ANIA RUSOWICZ

Ania Rusowicz – wokalistka, kompozytorka,autorka tekstów i psycholog sceny, znana przede wszystkim fanom muzyki retro. Jej twórczość nawiązuje do kolorowych lat 60. i 70. Laureatka czterech Fryderyków, której dwie z czterech płyt okryły się złotem. Jej twórczość charakteryzuje lekkość i pogoda ducha, a przede wszystkim – wysoki poziom artystyczny, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy

 

 

14 LIPCA, MERY SPOLSKY

Mery Spolsky – od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Performerka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która jak mało kto potrafi bawić się słowami, artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości, którą pokochały tysiące fanów. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji. Występuje na najważniejszych polskich scenach i festiwalach.

Popularność zdobyła dzięki albumom “Miło Było Pana Poznać” i “Dekalog Spolsky” – oba z nominacjami do nagrody Fryderyk.

W czerwcu 2021 ukazała się jej debiutancka książka „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, którą artystka następnie przekształciła w muzyczną formę - nowatorska adaptacja literatury została również doceniona i nominowana do tegorocznej nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka oraz Artystka Roku.

 

15 LIPCA, ØRGANEK

Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. Jego piosenki zajmują czołowe miejsca na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych. ØRGANEK jest również stałym bywalcem największych polskich festiwali. W listopadzie 2021 swoją premierę miał trzeci studyjny album zespołu "Na razie stoję, na razie patrzę". Oprócz typowych dla Organka tekstów o międzyludzkich relacjach, pojawiają się też wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat. Zespół poszerzył też znacznie swój zakres stylistyczny sięgając do post punka oraz muzyki elektronicznej, dla której bazą są analogowe brzmienia lat 70’. 

 

 

15 LIPCA, T.LOVE

15 lipca w Kazimierzu Dolnym będzie należał także do zespołu T.LOVE. „It’s Only Rock’n’Roll (But I Like It)”! – ten zwrot, tytuł utworu, a jednocześnie koncertowego zapisu  The Rolling Stones – jednej z ulubionych kapel Muńka Staszczyka, Janka Benedeka i całego składu T.LOVE - nasuwa się sam kiedy się słucha najnowszego, od razu wpadającego w ucho singla zespołu, zatytułowanego „Pochodnia”. A zwłaszcza, kiedy ogląda się ilustrujący go klip z archiwalnymi zdjęciami sprzed… 30, 40 lat! Tak, tak! Załoga T.LOVE w 2022 roku obchodzi 40-sty jubileusz istnienia! Ale wisienki na tym torcie będą dwie, bo dokładnie w tym roku przypada też 30-lecie powstania ikonicznego w polskiej kulturze lat 90. albumu „King”, nagranego w kultowym składzie z Jankiem Benedekiem (twórczy duet Muniek & Janek wcześniej błysnął pod czujnym nasłuchem śp. Roberta Brylewskiego krążkiem „Pocisk miłości”) oraz z Jackiem Perkowskim – gitara, Pawłem Nazimkiem – bas, Jarkiem Polakiem - perkusja. Do dziś wielu krytyków muzycznych uważa „Kinga” za najlepszą rockową polską płytę dekady 1990 - 2000.Pikanterii wydarzeniu dodaje fakt, że muzycy niedługo po nagraniu „Kinga” rozstali się – jak to w przypadku silnych osobowości i słynnych twórczych duetów i kapel w historii muzyki bywało nie raz  - w burzliwej atmosferze. 22 kwietnia 2022 ukaże się najnowszy album T.Love, zatytułowany „Hau! Hau!”. Oprócz wspomnianej "Pochodni" płytę promuje także doskonale przyjęty singiel "Ponura żniwiarka". 

 

 

15 LIPCA, MAJKA JEŻOWSKA BAND 

Majka Jeżowska – wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, kompozytorka, autorka wielu przebojów („Najpiękniejsza w klasie”, „Od rana mam dobry humor”, ”Margarita”) i widowisk muzycznych („Majkowe studio nagrań” , ”Kochaj czworonogi”), producent muzyczny oraz szefowa własnej firmy fonograficznej Ja-Majka Music.

Ma na swoim koncie Platynową i kilka Złotych Płyt, wielokrotna laureatka KFPP w Opolu, zdobywczyni I nagrody Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Karlsham, Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF-u, członek Rady Fundacji Ronalda McDonalda, wielka przyjaciółka dzieci i showmenka.

Od wielu lat przyciąga na swoje familijne koncerty bardzo szeroką publiczność a na jej przebojach „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, „Laleczka z saskiej porcelany” wychowuje się kolejne pokolenie wdzięcznych słuchaczy. Jako jedyna piosenkarka i autor muzyki ma swój Festiwal Piosenki „Rytm i melodia”, który odbywa się w Radomiu od 2006 roku. Jej imię noszą przedszkola w Jaworznie i w Zabrzu.

Repertuar Majki jest bardzo zróżnicowany – od piosenek familijnych poprzez występy na Piknikach Country w Mrągowie, w Telewizyjnych Biesiadach, Sylwestrowych Galach, Koncertach Wakacyjnych Przebojów, w nagraniach muzyki do filmów „King Size”, „Deja vu”, „Królestwo Zielonej Polany”, „W pustyni i w puszczy” i „Karolcia”.

W 2019 roku Majka Jeżowska ze swoim zespołem zagrała na Poland'and'Rock Festival. Występ artystki okazał się ogromnym sukcesem i spotkał się z dużym entuzjazmem fanów. 

Majka ze swoją kolorową osobowością, wspaniałymi piosenkami, kontaktem z publicznością i humorem potrafi porwać do zabawy każdego widza, a jej koncert to okazja do wspólnego śpiewania, tańca i uśmiechu dla całej rodziny!

 

15 LIPCA, RAT KRU

RAT KRU balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie.. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Winogradzki Lew maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).

Ich „zerowa" płyta "RAT" łączy dub, hip-hop i elektronikę. Znacznie dalej idzie tzw. właściwy debiut czyli, „Rok Szczura" (Kayax) – oto na palecie pojawiają się rave i euro-house i ... szczur raczy wiedzieć co jeszcze Trzeba po prostu sprawdzić. Premiera płyty zbiegła się z teledyskiem do utworu „Cześć". Klip nawiązuje do historii Jerzego Kalibabki zwanego „Tulipanem" – słynnego uwodziciela i złodzieja, idola i mentora Winogradzkiego Lwa. Zawieście oko również na innym teledysku/klipie – „Zły", bo jest tam cały nieprawdopodobny wizerunek sceniczny duetu jak na dłoni!

Najnowszy album ukazał się 21 lutego 2022 i otrzymał tytuł „Winogrady" – na cześć dzielnicy Poznania, w której wychowali się Witek i Paweł (i w której mają swoją kanciapę do produkcji i pomysłów oraz... kawałek boiska koszykarskiego). Pierwszym singlem / klipem promującym nowy materiał były „Grzyby" z gościnnym udziałem Mery Spolsky. Kolejne zajawki to „DMT" (gościnnie: RAU), kawałek zilustrowany klipem jakich mało (albo wcale) oraz "Go Rat Kru" (klip tylko dla dorosłych widzów). 17 lutego z kolei swoją premierę miała "Aleja Gwiazd" z gościnnym udziałem Iwony Skv (Shyness, Rebeka). 

17 lutego z kolei swoją premierę miała długo oczekiwana "Aleja Gwiazd" - bezkompromisowa dekonstrukcja słynnej kompozycji Romualda Lipki do słów Marka Dutkiewicza, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego szacunku do oryginału, znanego z wykonania Zdzisławy Sośnickiej. O to zadbała śpiewająca tu gościnnie Iwona Skv (Shyness, Rebeka), a Winogradzki Lew, wokalista duetu, dopisał do refrenu swój tekst, zmieniając i mieszając konteksty. Jak to działa? Wszystko (prawie…) wyjaśnia się w teledysku inspirowanym filmem „Sara” z 1997 roku (ale także innymi obrazami z tego czasu). Klip odwołuje się do archetypu pradawnego protektora, wiernego obrońcy. Jest to historia trudnej miłości wbrew nakazom i społecznym regułom, a sam utwór, obecny w popkulturze od „zawsze”, stanowi doskonałe tło dla tej miłosno-bandyckiej opowieści.

 

 

16 LIPCA, DARIA ZAWIAŁOW

Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką tekstów oraz kompozytorką. Wystarczyły jej trzy albumy by rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń. Na scenie jest wulkanem energii – wyróżnia ją ogromna charyzma. Poza sceną jest skromną, normalną dziewczyną, lecz nadal świadomą i bezkompromisową artystką.

Daria dwukrotnie tworzyła skład Męskie Granie Orkiestra w ‘20 i ’21 roku mając za partnerów Igo, Króla, Vito Bambino i Dawida Podsiadło. W 2021 roku została laureatką nagrody MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act!!! 

W 2017 roku zadebiutowała albumem „A kysz!“. Znakomitym recenzjom nie było końca, a Daria została okrzyknięta objawieniem roku, została nagrodzona dwoma Fryderykami w kategoriach Album Roku Alternatywa oraz Fonograficzny Debiut Roku. Płyta uzyskała status Platynowej Płyty.

Dokładnie dwa lata później światło dzienne ujrzał drugi album artystki zatytułowany „Helsinki“. Płyta również zyskała status Platynowej Płyty już kilka miesięcy po premierze, a branża uznała ja za najlepszy album 2019 roku honorując Fryderykiem w kategorii „Album roku Pop Alternatywny”. „Hej, Hej!“ przez cztery tygodnie z rzędu był najczęściej granym utworem w największych polskich stacjach radiowych. Teledysk do tej piosenki został obejrzany już ponad 19 mln razy. Duży wkład w twórczość wokalistki ma jej przyjaciel i producent Michał Kush, z którym Daria stale tworzy. Czas pandemii wykorzystali na pracę, jej efektem jest świetnie przyjęty album „Wojny i noce”. 

Daria Zawiałow zawsze podkreśla, że jej żywioł to koncertowanie. Wraz z fantastycznym zespołem za plecami, podczas każdego koncertu zabiera publiczność do innego świata. Ich rockowa, dzika energia nie pozwala stać w miejscu. Występy Darii to zawsze zaskakujące widowisko, którego nie sposób przegapić. 

 

 

16 LIPCA, RALPH KAMINSKI

RALPH KAMINSKI to wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny. W tym roku otrzymał prestiżowy Paszport „Polityki”, będący stemplem jakości twórczości artysty.

Artysta wydał trzy albumy: „Morze” (2016), „Młodość” (2019) oraz “KORA” (2021), wszystkie nakładem FONOBO Label. Każda z płyt spotkała się z ciepłym przyjęciem fanów oraz krytyków muzycznych. „Młodość” była nominowana do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Alternatywa, a Ralph otrzymał nominację jako Producent Muzyczny Roku. Ostatni album – „KORA” – także został wyróżniony nominacją, podobnie jak Ralph, tym razem nominowany w kategorii Artysta Roku. Rozdanie nagród Fryderyk 2022 przed nami! 

Ralph jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, wśród których są również m.in. Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz  Grand Prix i Nagroda Publiczności 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Artysta współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Quebonafide, Comą, Darią Zawiałow, Natalią Szroeder, Organkiem, Kwiatem Jabłoni oraz Miuoshem. 

Obecnie artysta jest w trakcie trasy promującej album „KORA” obejmującej niemal 50 koncertów, która potrwa do końca kwietnia. A już na początku lipca Ralph wróci na scenę w towarzystwie My Best Band In The World.

 

 

16 LIPCA, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble

Łukasz L.U.C. Rostkowski - producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną, nagrodą Ale Sztuka i dwukrotnie Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku.

Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne od zera zdobywał szacunek kolejnych krytyków oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach kulturalnych. 7 lat życia poświęcił na to by dostać się na aplikację adwokacką. Jak większość swoich wizji zrealizował i tę, po czym stwierdził, że się pomylił i zrezygnował z niej na rzecz realizacji swych marzeń twórczych.

Od 2002 r. nagrał 16 studyjnych albumów konceptualnych oraz stworzył muzykę do wielu filmów, programów i spektakli.

W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, reggae, folku, elektroniki i klasyki. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem i słowem. W roku 2004 stworzył prywatną filozofię 4 galaktyk sztuki, która zakłada traktowanie Muzyki, Filmu, Grafiki i Słowa jako jednego sumarycznego przekazu.

W 2009r. Stworzył cykl multimedialnych spektakli historycznych - nowoczesnych i artystycznych lekcji historii pt. Zrozumieć Polskę. W ramach projektu powstało 5 spektakli. 39/89, Warsaw War saw, Kurier z Warszawy, Ibidem’40, Pilecki. Ucieczka do Wolności oraz oczekujący na premierę w Muzeum II Wojny Światowej - Bellum Symphonica.

W 2015 roku z Janem Feat'em założył pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 - REBEL BABEL ENSEMBLE - transkulturowy, międzynarodowy Big - Band, nieograniczoną orkiestrę orkiestr dętych, w której zagrało już kilka tysięcy muzyków z całej Europy. RBE ma swoje oddziały m.in. w Polsce, Czechach, Szwecji, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech oraz na Słowacji. W RBE studenci i amatorzy z różnych krajów mają okazję wymieniać energię i koncertować z zawodowcami i gwiazdami m.in. z Grubsonem, Kayah, Kalibrem 44, Czesławem Mozilem, Melą Koteluk, Promoe i Rapsusklei.

Za swoje prace a także za charyzmę, oryginalne performensy i edukacyjne projekty społeczne takie jak promujące kulturę języka - Rymoliryktando czy estetykę przestrzeni publicznej Pospolite Ruszenie - L.U.C otrzymał wiele nagród i nominacji kulturalnych (m.in. FRYDERYKI 05'07'08, PASZPORTY POLITYKI, YACHY, GWARANCJE TVP KULTURY, "WARTO" GAZETY WYBORCZEJ, "ALE SZTUKA!").

Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami m.in z wybitną wokalistką jazzową Urszulą Dudziak, z Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Pokahontaz, Kalibrem 44, Marią Peszek, Krystyną Prońko, Grubsonem, Promoe, Rapsusklei i islandzkim Mum. Na żywo supportował zaś m.in. TRICKIEGO, THE PRODIGY, TALIBA KWELI, COLDCUTA, MASSIVE ATTACK i wielu innych światowej klasy artystów.

GOŚCIEM SPECJALNYM PODCZAS KONCERTU BĘDZIE KAROLINA CZARNECKA

16 LIPCA, ShataQS

ShataQS to artystka, która w 2019 roku obdarzyła nas magicznym albumem zatytułowanym „Fenix”. Płyta wyróżniła się etniczno – trasnowym brzmieniem oraz inspirującą warstwą tekstową, znajdując szerokie grono świadomych słuchaczy. Muzyka Artystki wciąż zatacza coraz szersze kręgi, podróżując od serca do serca, łącząc i zaszczepiając w ludziach pozytywną wibrację.

 

Muzyczne korzenie artystki rozwijały się nie tylko w Polsce, ale i w Azji oraz Nowym Yorku, w którym spędziła 5 lat, doskonaląc wokalny warsztat. Jest absolwentką Dzierżoniowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara w klasie skrzypiec oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. W 2001 roku wygrała finał popularnego telewizyjnego programu „Szansa na sukces” w Sali Kongresowej w repertuarze Edyty Gepert. Następnie po spróbowaniu swoich sił jako aktorka i tancerka teatru muzycznego  Buffo w Warszawie wyjechała z kraju w celu szukania własnej drogi artystycznej oraz duchowej.

 

Wróciła do Polski w 2013 roku, przywożąc ze sobą pierwszy swój krążek EP  „The Colors I Know”. Chwilę później wygrała  szóstą edycję muzycznego programu telewizyjnego „Must Be The Music” po którym wydała swoją  pierwszą autorską  płytę “Mr. Mankind”. Według krytyków swoim niekomercyjnym utworem „Die Free” ShataQS wraz z siedmioosobowym składem „złamała system”, a oryginalnością, spójnością formy i świadomością muzyczną rzuciła na kolana zarówno jurorów jak i publiczność. Jest zdobywczynią trzeciego miejsca oraz nagrody za najlepszy wokal na międzynarodowym festiwalu Taubertal Open Air Emergenza 2014 w Niemczech. Jest też jedną z trzech finalistów eliminacji do 20. Przystanku Woodstock 2014, co w rezultacie dało jej zespołowi bilet na dużą scenę Woodstock’u w pierwszy dzień festiwalu 2014 r.

W 2015 r. odchodząc tymczasowo od sceny, rozpoczęła budowę własnej samowystarczalnej przestrzeni i miejsca działań twórczych “Harmonia” w Kotlinie Kłodzkiej. To w niej oddała się badaniom nad świadomością dźwięku i jego wpływu na organizm i umysł ludzki. Stało się to inspiracją do napisania drugiej, autorskiej płyty „Fenix” i powrotu na scenę muzyczną w 2019 r. z całkiem nową energią. Nowy album szybko  trafił do serc szerokiej liczby odbiorców w Polsce oraz poza jej granicami. “Fenix” opowiada o przemianach, o budowaniu własnej rzeczywistości a przede wszystkim o ujarzmianiu Ego, by mogło zaistnieć Ja. W całości nagrana jest w języku polskim w przyjaznym dla człowieka stroju 432Hz przy użyciu instrumentów akustycznych okraszona ciekawymi transowymi rytmami oraz elementami etnicznymi, co daje słuchaczowi duży komfort pulsującej wibracji. Współtworzyli ją wrocławski gitarzysta, kompozytor oraz producent Maciek Czemplik, perkusjonalista i aranżer o południowych korzeniach Eddy oraz wrocławski kontrabasista Bartek Chojnacki. To połączenie kilku unikatowych energii muzycznych sprawiło, że płyta ma niepowtarzalne brzmienie, które trudno zamknąć w konkretnych ramach muzycznych.

Sama artystka tak wspomina pracę nad tą płytą : „Praca nad Fenix’em trwała 3 lata. Bardzo starannie pracowałam nad treścią oraz brzmieniem.  Cała część wokalno-liryczna jest moim pierwszym dotychczas krokiem, który skierowałam w stronę moich słowiańskich korzeni. To bardzo wyjątkowy czas odkrywania źródeł własnego istnienia, odkrywania bardziej naturalnych dla mnie brzmień własnego głosu. Każdy utwór bacznie analizowałam pod kątem wibracji brzmienia słowa. Ważne jest dla mnie by treści powtarzane wielokrotnie jak refreny były treściami budującymi, mantrami skupiającymi słuchacza w kierunku budowania tego czego chcemy a nie walki przeciwko temu co nam nie służy. Nie w każdym utworze udało mi się użyć słów o pozytywnym znaczeniu natomiast w całości utwory mają pozytywny, budujący wydźwięk. Wierzymy, że płyta ma do zaoferowania naszej społeczności coś wyjątkowego, coś co zdaje się jest nam obecnie potrzebne.“

 

O Kazimiernikejszyn

Kazimiernikejszyn to unikatowy festiwal będący mieszanką energetycznych koncertów, jasnej strony mocy, kontaktu z naturą, autorskich przygód, warsztatów rozwojowych i jedynej w swoim rodzaju bezspinkowej atmosfery, która udziela się jeszcze na parę tygodni po wydarzeniu. Oprócz magii Kazimierza Dolnego oraz sytuacji w odpowiednim miejscu i czasie, wydarzenie daje możliwość odpięcia się i wskoczenia w równoległą rzeczywistość koncertów, chillu na pół dzikiej plaży, przygód jak Samolosy, Czas na P, rowerowy rajd tunelem, Paprowędrówki, Przyklejando, Poduszkolot, Kanioning i wiele innych. Kazimiernikejszyn to także piękne widoki, słońce, czy spotkania z Przegośćmi.

Dotychczas na festiwalowej scenie wystąpili m.in. Kult, Dawid Podsiadło, Nosowska, Bass Astral x Igo, Natalia Przybysz, Łąki Łan, Krzysztof Zalewski, MROZU, Leszek Możdżer, Kwiat Jabłoni i wielu innych. 

Więcej informacji na temat tegorocznego składu Kazimiernikejszyn poznacie już wkrótce! Już dziś rezerwujcie czas na IX edycję festiwalu, która odbędzie się w dniach 13 - 17 lipca 2022. Karnety dostępne w sprzedaży na www.kazimiernikejszyn.pl oraz www.ticketclub.pl

 

Obejrzyj after movies z poprzednich edycji: 


 

 

Data

15 lipca 2022

Miejsce

Kamieniołomy, Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny

Artyści na koncercie

MAJKA JEŻOWSKA BAND
ORGANEK
RAT KRU
T.LOVE

Gatunek

Dance & Techno
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19



Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388