Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
LemON

LemON

2 grudnia 2014, wtorek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

2 grudnia 2014

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

LemON

Gatunek

Alternatywna
Indie
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Zespół LemON zaprezentuje w Stodole materiał z nowej płyty!

Już 2 grudnia 2014 roku w warszawskim Klubie Stodoła zagra LemON. Przed zespołem na scenie pojawią się zwycięzcy 8. edycji "Must Be The Music. Tylko Muzyka" - zespół Besides.
- To nasz drugi koncert w Klubie Stodoła. Jesteśmy bardzo podekscytowani, tym bardziej, że zagramy premierowy materiał z naszej drugiej płyty. Mimo, że trochę się stresuję, nie mogę się doczekać spotkania z naszymi fanami. Wierzę, że będzie pięknie - mówi Igor Herbut, lider zespołu LemON.
Drugi krążek zespołu ujrzał światło dzienne 24 listopada 2014 roku i nosi tytuł "Scarlett", od jednego z utworów, które znalazły się na płycie.
- Wiedzieliśmy od razu, że to będzie ,,Scarlett”. Napisaliśmy ten numer i stał się trochę naszym manifestem programowym. Mimo, że nie grało go żadne radio, ludzie na koncertach śpiewali z nami tekst. Czuliśmy, że jest w nim jakaś wewnętrzna moc, więc - siłami przyjaciół - nagraliśmy do niego z partyzanta teledysk w mieszkaniu koleżanki. Mimo, że niewiele rozgłośni odważyło się puszczać ten numer w radiu, ma prawie 1,5 miliona wyświetleń w internecie. To nam dodało skrzydeł i wiary w siebie, w nasz materiał. Nikt nam niczego nie narzucał - wyjaśnia Igor.
Autorami wszystkich kompozycji są członkowie zespołu. To właśnie oni wzięli w swoje ręce produkcję muzyczną płyty.
- Chcieliśmy, by ,,Scarlett” nie przypominała niczego innego, co już słyszeliście...  żeby była w 100% nasza, taka jak gramy na koncertach, mocna, emocjonalna, utkana brzmieniowo, ale melodyjna, bo w końcu bądź co bądź  jestem Łemkiem i melodia jest dla mnie bardzo ważna. I pokręcona harmonia. Mam to w genach - tłumaczy Igor Herbut.
Jako support na scenie wystąpi zespół Besides, który w ostatnią niedzielę zwyciężył 8. edycję "Must Be The Music. Tylko Muzyka".
- Bardzo się cieszę, że Besides zgodził się zagrać przed nami w Stodole. Ich muzyka to czysta emocja o czym będziecie mogli przekonać się sami już 2 grudnia. Zapraszam serdecznie - mówi lider zespołu LemON.
Bilety można kupić na stronie http://www.stodola.pl/shop_ticket-57262.htm#menu
O zespole LemON
LemON to zespół, który okazał się objawieniem na polskim rynku muzycznym. Zespół w ciągu zaledwie dwóch lat działalności stworzył pięć wielkich przebojów, zdobył platynową płytę, liczne nagrody, a przede wszystkim zgromadził rzeszę wiernych fanów (w tym prawie 300 000 fanów na Facebooku).

Fenomen zespołu polega również na tym, że osiągnął niekwestionowany sukces komercyjny, grając nietuzinkową i wymagającą muzykę. Debiutancka płyta LemONa pokryła się platyną, została nagrodzona statuetką TOP na festiwalu Sopot Top Trendy 2014, nagrodą Eska Music Award 2013, a także zdobyła nominację do Fryderyka 2013. LemON tworzy 6 muzyków o różnych korzeniach etnicznych pochodzących z różnych krańców Polski: z Przemkowa, Legnicy, Świebodzina, Kłobucka, Chełma i Sokołowa Małopolskiego.
Muzyka LemONa to nietuzinkowa mieszanka gitarowego rocka, folkowej nostalgii, jazzowej lekkości, które zespaja ze sobą wyjątkowy inteligentny wokal. Liderem zespołu jest wychowany w łemkowskiej rodzinie charyzmatyczny wokalista Igor Herbut, który śpiewał za młodu nie tylko w koncertujących za granicą zespołach ludowych, ale także, jako tenor w chórach, a ponadto studiował jazz na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Za charakterystyczne, słowiańskie i melancholijne brzmienie skrzypiec odpowiada Andrzej Olejnik, z pochodzenia Ukrainiec wyrastający na łemkowskich balladach i bojkowskich kolomyjkach. Wyjątkowe brzmienie na instrumentach klawiszowych tworzy pianista pochodzący z Podkarpacia - Piotr Walicki, a za nieustający, niosący groove odpowiada basista Piotr Kołacz. W marcu 2014 do składu dołączyli dwaj wybitni instrumentaliści: gitarzysta - Piotrek „Rubens” Rubik (co ze względu na zbieżność nazwisk, powoduje wiele zabawnych sytuacji) oraz perkusista Tomasz „Harry” Waldowski. Piotr wniósł do zespołu wyjątkową drapieżność i brzmienie gitar, a Tomasz - jazzową lekkość i swobodę.
O zespole Besides
Zespół Besides to młody i bardzo obiecujący zespół na polskiej scenie post-rockowej. Jego niesamowite, połączone z wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania emocjonalne. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku.
20 września 2013 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu „We Were So Wrong” , jak na tą chwile ciepło przyjętego przez krytykę i fanów. Na krążku można usłyszeć 10 instrumentalnych, miejscami spokojnych, a miejscami ostrych, ciężkich post rockowych kompozycji. We Were So Wrong” - jak mówi sam zespół – to album, na którym kawałki układają się w jedną wielką podróż nostalgiczno – emocjonalną, pozwalają uwolnić wyobraźnie i odpłynąć „gdzieś poza codzienność”. Aktualnie zespół promuję album koncertami w Polsce, ma za sobą kilka tras koncertowych w tym z Tides From Nebula.

Besides jest zwycięzcą 8. edycji programu "Must be The Music. Tylko Muzyka". W programie wzbudził wielkie zainteresowanie. Adam Sztaba o zespole: ”Muzyka instrumentalna w tym programie to niezwykła rzadkość, a na takim poziomie to już ewenement. Zespół Besides - jeden z najlepszych zespołów w historii tego programu.
Na koncertach wspomagani są pięknie konstruowanymi obrazami przez vidżejkę Justynę Gurbisz. Muzyka Besides zadebiutowała na falach radiowej „Trójki”, Antyradia, RMF FM i wielu innych rozgłośniach radiowych.

BILETY:

Do 11.11 – 37 pln (stojące), 57 pln (balkony)
Od 12.11 – 44 pln (stojące), 64 pln (balkony)

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl
 

Data

2 grudnia 2014, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

LemON

Gatunek

Alternatywna
Indie
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31