Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Leniwiec

Leniwiec

8 października 2011, sobota, , Duża Scena

Data

8 października 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

klub Mechanik

Artyści na koncercie

Leniwiec

Gatunek

Punk
Karta podarunkowa

LENIWIEC

Leniwiec gra melodyjnego, czadowego punk-rocka wzbogaconego dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Punk rock w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

W maju 2001 po sześciu latach działalności ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana: „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił Leniwca na Przystanek Woodstock. Występ na tym festiwalu był dla muzyków wydarzeniem niezapomnianym, jednak muzycy Leniwca ciepło wspominają chyba wszystkie koncerty, nawet te małe, zwłaszcza w miejscach tak dziwnych jak więzienie, basen miejski, tama przeciwpowodziowa czy dyskoteka z rurką do striptizu na środku sceny.

Od występu na Przystanku Woodstock i wydania pierwszego materiału (wówczas jeszcze tylko w formie kasety) działalność Leniwca nabrała dużego tempa. Zespół zagrał prawie 700 koncertów w 9 krajach, grając z największymi gwiazdami i legendami sceny punk-rockowej: The Exploited, GBH, Asta Kask, Wasted, NVU, Oi Polloi, Zemezluc, La Fraction, Shelter, Lama. Zespół jest zapraszany na największe festiwale punk-rockowe w Europie: Puntala (Finlandia), Antifest (Czechy), Punk am Ring (Niemcy).

W latach 2003 i 2004 nakładem Pasażera ukazały się kolejne płyty „Uprzedzenia” i „Crazy Bros”. Ta ostatnia ukazała się także w Czechach. Utwory Leniwca znalazły się też na ponad trzydziestu składankach (również zagranicznych).

Rok 2008 i 2009 to, kultowa wśród miłośników alternatywnych brzmień, trasa Punky Reggae Live. Wraz z grupami Farben Lehre, Koniec Świata i Tabu zespół Leniwiec gra prawie 50 koncertów w największych miastach w Polsce.Dużo czadowego grania, melodii i niezła realizacja to atuty tej płyty, spora porcja zaangażowania i ciekawe uchwycenie codzienności w tekstach jest nie do zaprzeczenia co nie zmienia faktu, iż jest na tej płycie również spora dawka zabawy.

Nowa płyta „REKLAMY NA NIEBIE” ukazała się w marcu 2008 nakładem wrocławskiego labela LOU & ROCKED BOYS będącego częścią ROCKERS PUBLISHING. Płycie towarzyszy teledysk „PiekłoNiebo”.

Od września 2008 skład zespołu rozrósł się z 4 do 6 muzyków co zdecydowanie wzbogaciło brzmienie zespołu i uatrakcyjniło aranżacje utworów.

Historię Leniwca w obrazie, słowie i dźwięku można poznać dokładniej odwiedzając stronę internetową www.leniwiec.eu
LENIWIEC to:

Zbigniew “Mucha” Muczyński – wokal, gitara.
Paweł “Cyna” Nykiel – puzon, akordeon, chórki.
Jarek “Okoń” Oczoś – perkusja, chórki.
Krzysztof Herezo – bas.
Agnieszka „Agis” Szpargała – sax, wokal.
Paweł „Rusek” Wrocławski – gitara.Napisano o Leniwcu:


„Drugiego dnia zachwycił zaangażowany politycznie, czadowy Leniwiec.”

(Robert Leszczyński dla „Gazety Wyborczej” o przystanku Woodstock 2001)


„(...) najbardziej przebojowe choć proste piosenki punkowe, jakie dane mi było słyszeć od dawna. (...) Zabawniejsze czasem od wczesnego Big Cyca (z Długiej historii punk rocka dowiadujemy się, że Judasz za 30 srebrników kupił sobie płytę Dezertera), czasem błyskotliwe poetycko (jak Tydzień zamykający całe życie w opisie siedmiu dni), a czasem rozbrajające swoją naiwnością. ”

(Paweł Dunin-Wąsowicz „Lampa”)


„W konkursie na nazwę najmniej adekwatną do muzyki, Leniwiec miałby duże szanse. Dźwięki jeleniogórskiego kwartetu do lenistwa na pewno nie zachęcają. Wręcz przeciwnie – energii, szaleństwa i chęci do zabawy znajdziecie tu aż nadto. (...) koncertowy żywioł, punkowa energia z gatunku tych pozytywnych i świetna zabawa gwarantowana.”

(www.onet.pl)


„Przy tej muzyce można w pogo ruszyć, można na chwilę się zamyślić, można zanucić idąc do szkoły/na uczelnię.”

(www.independent.pl)


„Głównym atutem Leniwca jest udane połączenie zaangażowanego, ale nie nachalnego, przekazu z inteligentną muzyką oraz sporą dawką nieskrępowanego humoru, przy czym udaje mu się uniknąć wpadnięcia w kanał muzycznego kabaretu, chociaż żartują niesfornie i to zarówno na płaszczyźnie muzycznej, jak i tekstowej.”

(www.relaz.pl)


„Najnowsza płyta formacji Leniwiec „Reklamy na niebie" to kawał dobrego punk rocka!(...) Śmiało, krążek "Reklamy na Niebie" można zaliczyć do najbarwniejszych kompilacji na polskim rynku muzycznym ostatnich miesięcy!”

(www.dlastudenta.pl)


„Leniwiec to najprawdopodobniej jeden z najlepszych wykonawców punk, reggae ska, co potwierdził na swojej najnowszej płycie „Reklamy na niebie”. Jest ona pełna pozytywnych, żywiołowych oraz porywających dźwięków.”

(www.muzyka.pl)


„Leniwiec to jedna z najlepszych i najbardziej żywiołowych kapel na rodzimej scenie alternatywnej”

(www.punk.info.pl)


„Dużo melodii, śpiewające wokale a miejscami punkowy czad na pewno przypadnie do gustu nie jednemu.”

(www.scenaonline.org)


„Niniejszy album jest właśnie taki: uroczy, rubaszny, z perskim okiem i ludycznym figlem”

(„Panorama”, Iza Larisz)


„Ta płyta jest moim faworytem jeżeli chodzi o klimaty punk-rockowe wydane w naszym kraju w 2003 roku. Jak zwykle spora dawka humoru i ostre uderzenie! Słychać akordeon i puzon i to właśnie wyróżnia ich wśród innych wydawnictw. Do tego wszystkiego charakterystyczny wokal. Polecam wszystkim fanom melodyjnych dźwięków - płyta dojrzalsza i bardziej "przemyślana" od pierwszych dokonań (…) naprawdę rarytas”

(www.punx.org)


„Absolutnym rozpierdalaczem jest "Reggae dla pana prezydenta", który to "... nosi glany i spodnie od pidżamy...".

(„Garaż” nr 17)


„Solidna dawka punkrockowego, ozdobionego puzonem i akordeonem, grania.”

(„Teraz Rock”, 2002)


„Oba zespoły potrafią grać, (...) świetna międzynarodowa współpraca.

(Maximum Rock’n’Roll 2004 – USA – recenzja splitu Leniwca i Houby)


„Punk tak świetny, że to CD na zawsze zostanie w moim odtwarzaczu. Jestem mile zaskoczony i pod wrażeniem.”

(Moloko 2004 – Niemcy)


„ Świetny melodyjny punk z akordeonem i puzonem. Nie boją się też zagościć w klimatach ska i reggae.”

(Punkmusic.cz 2004 – Czechy)


„Jeśli myślicie, że punkrock jest z założenia prymitywną, schematyczną muzyką, piosenka „Chcemy spokojnie żyć” wyprowadzi was z błędu”

(Musiczone.cz 2004 – Czechy)


„Polski skapunk jak zawsze z akordeonem. W tle dalsze instrumenty akustyczne jak skrzypce, które nadają melo-corowym piosenkom, odcień folkowy. To jest punk a la Europa Wschodnia i musi tak brzmieć.”

(OX 54/2003 – Niemcy)


„Nie sposób odmówić tej kapeli poczucia humoru i swoistej przebojowości. Brzmienie wzbogaca akordeon i puzon (niektóre utwory z tym ostatnim przypominają waltorniowy Kult).”

(Machina 1.10.2001)
DYSKOGRAFIA


LENIWIEC - 'REKLAMY NA NIEBIE'

Wydawca: Lou & Rocked Boys, 2008


HOUBA / LENIWIEC - 'CRAZY BROS - HOUBA HRAJE LENIWIEC / LENIWIEC GRA HOUBĘ'
Wydawca: Pasażer, 2004 oraz Papagajuv Rec. (Czechy) 2004
Leniwec gra kawałki Houby z tekstami po polsku a Houba kawałki Leniwca z tekstami po czesku.

LENIWIEC - 'UPRZEDZENIA'
Wydawca: Pasażer, 2003

LENIWIEC - 'Z TARCZĄ LUB NA TARCZY'
Wydawca: Pasażer, 2001
Debiutancka kaseta Leniwca

 

Data

8 października 2011, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

klub Mechanik

Artyści na koncercie

Leniwiec

Gatunek

Punk
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31