Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
LIVEUROPE NIGHT

LIVEUROPE NIGHT

9 grudnia 2022, piątek, Klub Stodoła, Open Stage

Data

9 grudnia 2022

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Open Stage

Organizatorzy

Klub Stodoła
Liveurope
Newsletter

Timetable:

17:00 - otwarcie drzwi klubu
18:00 - FUNKorporation
18:45 - Transparent Man
19:30 - BÖBE
20:15 - Funk Shui
21:00 - Dimitri’s Bats
21:45 - Marva Von Theo
22:30 - dyskoteka

 

 

Liveurope Night już 9 grudnia w Stodole!

Sześć europejskich zespołów, cała gama gatunków muzycznych, świetny klimat i ogromna szansa! Podczas przeglądu, dwa zespoły zostaną wybrane i zaproszone przez jury do występu na przyszłorocznych Juwenaliach Politechniki Warszawskiej! Po koncertach, dla uczestników imprezy odbędzie się dyskoteka z Dj-em na żywo! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zespołami Liveurope Night!

Wstęp wolny!

-----

FUNK SHUI (Macedonia Północna):

FUNK SHUI, prosto z Macedonii Północnej, reprezentuje elektroniczny kolektyw, który był na tyle ciekawy, by rozwijać i szukać nowych ścieżek w muzycznej ekspresji. Razem z debiutanckim albumem „Aether” z 2012 roku, późniejszym „R.E.M.” z 2015 i EP „Impuls” (2018), ich rozwój i wizję i rozwój można prześledzić chronologicznie i stwierdzić, że ich muzykę ciężko przyporządkować jednemu gatunkowi – jest to bardziej uczucie i przyczyna. FUNK SHUI zmienił kierunek współczesnych gatunków i stworzył znaczącą i unikalną ścieżkę do ponownego zdefiniowania jakości, ekspresji i czystego talentu w całym regionie. Jako naprawdę wybitny i pracowity zespół, wyróżniający się na tle europejskich wschodzących artystów, Funk Shui przyciąga wzrok i słuch wielu osób. Zespół był już częścią programów pokazowych Eurosonic ESNS, Mondo.NYC, MENT Ljubljana, Athens Music Week, konferencji PIN Music i Liverpool Sound City.

 

 

Niezwykle ważnym utworem w regionalnym repertuarze był sukces singla „Meteori” – wygrał on w głosowaniu na Singiel Roku 2020, wybrany przez publiczność muzycznego portalu „Balkanrock”. Najnowsze wieści? Funk Shui zapewnił naprawdę dojrzały powiew muzyki, dodając do puli oszałamiające teledyski piosenek „Veter” i „Ne Vreme”. Oba single to tylko przedsmak tego, co przyniesie nadchodzący album. FUNK SHUI zostali nominowani do nagrody HEMI MUSIC AWARDS 2021. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Funk Shui udało się zagrać w Wielkiej Brytanii i na trasie po Bałkanach.


Poznaj FUNK SHUI:

FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | SPOTIFY

-----

Marva Von Theo (Grecja):

W czasach ponurych i tanecznych, ale też rozmarzonych, porywających i apatycznych, Marva Von Theo znaleźli swoją drogę poprzez mroczną, syntetyczną muzykę aż do electro popu, reprezentując wielowarstwowe dzieło innowacyjnego i fascynującego pisania piosenek połączonego z ekspresyjnym wokalem i wyrafinowaną orkiestracją. Ich melodie, rytmy i estetyka mieszczą się w szerokim, ale sprzecznym ze sobą spektrum, nasyconym ich własnym, charakterystycznym słownictwem. Odchodząc od old-schoolu i zamierzchłych dogmatów, zespół eksperymentuje, podejmując ryzyko jako artyści, w próbie zdefiniowania siebie w rozległym świecie tego, co ogólnie można nazwać muzyką pop.

Marva Von Theo brzmi futurystycznie, dziko, namiętnie, niespokojnie, głośno, ryzykownie, wyrafinowanie, krucho, melancholijnie, mrocznie, romantycznie i wrażliwie.

Zespół założony w 2017 roku przez Marvę Voulgari i Theo Foinidisa, dwoje wyuczonych muzyków klasycznych, napędzanych eksperymentalnym podejściem do natury i pasji oddawania się różnym gatunkom muzycznym. Marva jest klasyczną pianistką I ma doświadczenie w śpiewaniu jazzowym, podczas gdy Theo, oprócz tego, że jest pianistą klasycznym i jazzowym, jest też kompozytorem współczesnym i elektroakustycznym. Theo ukończył Wiedeński Uniwersytet Muzyki Sztuki Teatralnej I napisał kilka utworów dla orkiestry i muzycznych zespołów.

 

 

Chociaż Theo Foindis mieszkał wtedy w Wiedniu, a Marva Voulgari w Atenach, to szybko znaleźli ścieżkę do środka kreatywnej burzy, która doprowadziła do wydania ich debiutanckiego albumu „Dream within a Dream”. Późniejsza przeprowadzka Theo do Aten znacznie ułatwiła zespołowi dalszy rozwój.   

Album “Dream within a Dream” został wydany własnym nakładem w 2018 roku, poprzedzając reedycję na winylu w 2019 roku, przy współpracy z wytwórniami Shades of Sound i Wave Records. Bardzo chwalone single zespołu: “Embrace this Madness”, “Forever”, “Ruins” I “Love” poprowadziły ich do drugiego albumu „Afterglow” wydanego w 2021 roku.

Duet został wybrany przez NIMPE (Networ for the Internationalization of Music Producers in Europe) do zaprezentowania swojej muzyki na Linecheck Festiwal w Mediolanie, a w 2021 roku został nominowany do HEMI MUSIC AWARDS. Theo i Marva wystąpili na wielu greckich festiwalach (Athens Music Week, TedEx, Athens Digital Arts Festival) a także jako support przed rozpoznawalnymi i uznanymi markami z Rosji (Motorama) Szwecji (Molly Nillson) i Belgii (Hooverphonic).


Poznaj Marva Von Theo:

FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | SOUNDCLOUD

-----

Transparent Man (Grecja):

Transparent Man to solowy projekt prosto z Tesalonik w Grecji.

Jest to bardzo osobista inicjatywa oparta na elektronicznej muzyce downtempo, charakteryzującej się połączeniem klimatycznych i elektronicznych pejzaży dźwiękowych, gitarowych brzmień i pomysłowych rytmów. Artysta jest w ciągłym poszukiwaniu melodii, które pomogą mu stworzyć muzyczną sieć połączeń, posiadającą możliwość opisania każdego rodzaju uczucia. Wspomnienia i doświadczenia bólu, samotności, radości i towarzystwa stwarzają muzyczne kontrasty, które są przedstawione w jego twórczości.

Jego pierwsze EP zatytułowane „Shame” pojawiło się w kwietniu 2020 roku dzięki pracy wytwórni „Logarithm Cassette Label”, w specjalnym, ekologicznym wydaniu kasetowym. Minialbum został zrecenzowany i doceniony przez wiele greckich portali kulturalnych, włączając w to największe LIFO i Athens Voice. Utwory z „Shame” były również puszczane w największych greckich stacjach radiowych.

 

 

Na początku 2021 roku, Transparent Man, obok dwóch innych artystów z Grecji, został wybrany do nominacji do europejskiego HEMI MUSIC AWARDS 2021. Został nominowany z grona 285 artystów, z którego jury wybrało tylko 27.

Jego innowacyjna muzyka przyciągnęła uwagę dużego, austriackiego labelu π ş /// Pueblo Vista, dzięki czemu Grek publikuje nowe utwory pod ich szyldem. Warto wspomnieć, że jego ostatni singiel pt. „enthalpy” znalazł się na 3 ‘redakcyjnych’ playlistach Spotify.


Poznaj Transparent Man:

FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | SPOTIFY

-----

Dimitri's Bats (Rumunia):

Dimitri’s Bats powstał w 2017, a ich muzyka, która jest miksem elektronicznych dźwięków dotkniętych przez mroczne, stłumione tony, sprawia, że chce się tańczyć od pierwszego wsłuchania. Ze świeżym spojrzeniem na rumuńską scenę indie/alternatywną, Dimitri’s Bats notorycznie rozciera granicę między parkietowymi bitami i alternatywnymi riffami.  

Grupa wypuściła swoje debiutanckie EP w 2018 roku – „Mess”, z promującym singlem „Cold”, który został uznany przez narodową stację Radio Guerrilla jako jeden z rumuńskich utworów Top 10 2018 roku. „Cold feat. Muse Quartet” to śmiała wariacja oryginalnej piosenki, której bluesowa, duszna aura podkręciła cover do maksimum, pokazując tym samym, jak świetnym performerem jest frontman zespołu – Radu Osaciuc. Dodanie kwartetu smyczkowego dodaje utworowi eleganckiego klimatu, zapewniając dramatyczny twist w refrenie.

 

 

W 2021 Dimitri’s Bats pojawili się na głównej scenie Summer Well Festival w Rumunii, grając otwierający akt dla Balthazara. Byli też jednym z headlinerów Mastering the Music Business Showcase Festival.

2022 rok przyniósł zespołowy występ na największym alternatywnym festiwalu w Rumunii – Electric Castle, ale też jako support dla znanej grupy Son Lux. Obecnie pracują nad nowym albumem.

Ich najnowszy singiel “Get Your Fix” jest o konsumpcjonizmie, o pragnieniu, które zostaje w człowieku po wystawieniu na działanie reklam, które sprzedają nam wszystko i nic, a także o ludziach, którzy stają się ‘konsumpcjonistycznymi zombie’ w kapitalistycznym świecie.


Poznaj Dimitri's Bats:

FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | SPOTIFY

-----

BÖBE (Węgry):

„Słodko-gorzki pop z serca Europy” – Böbe Szécsi, mieszkająca w Budapeszcie piosenkarka, autorka tekstów i producentka, wystartowała ze swoją karierą w maju 2019 roku.

Piosenkarka, która komponuje w gatunku określanym jako słodko-gorzki pop, pisze i produkuje własne piosenki. Jej brzmienie to mieszanka alternatywnego i mainstreamowego popu z minimalną elektroniką, głębokimi subbasami, melodyjnymi pętlami doprawionymi wokalnymi harmoniami.

Jako Live act, projekt zadebiutował, występując latem 2020 roku i od tego czasu pojawiał się także na scenach festiwali Campus, Valley of the Arts i Liveruope.

 

 

Po wydaniu koncepcyjnej debiutanckiej EP-ki i różnych singli, jej debiutancki album ukazał się 25 lutego 2022 roku. Album zatytułowany ''Poisoned Paradise'' zawiera 9 piosenek w całości napisanych i wyprodukowanych przez piosenkarkę. Zespół BÖBE na żywo wykonał album przed 15 000 ludzi w Budapest Sports Arena w kwietniu 2022 roku.

Skład zespołu:

Böbe Szécsi – wokal, klawisze

Fanny Gyarmati - syntezator basowy, gitara

Benjámin Centgráf – perkusja


Poznaj
BÖBE:

FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | SPOTIFY

-----

FUNKorporation (Rumunia):

FUNKorporation to zespół z Kluż-Napoki w Rumunii, w którego obecnym składzie znajdują się: Székely Erika – wokal I klawisze, Sárkány Szilárd - gitara, Sándor László – gitara basowa, Balla Szabolcs - saksofon, Tommy Túrós - puzon, Szakács Zalán - trąbka, Puja Barna - trąbka, Bajusz Gábor- perkusja.

Funkowe rytmy, ciężkie basy, nadzwyczajne wokale, energiczne instrumenty dęte, połączenie jazzu, soulu, bluesa i bałkańskiego, pozytywnego nastawienia!

Band zagrał ponad 200 koncertów na terenie Rumunii i Węgier. W 2012 wygrali Transilvania International Art and Music Festival’s Award, a w 2013 otrzymali nominację do nagrody Transilvania Music Awards za najlepszy występ na żywo. Funkorporation zagrało wiele razy jako support przed znanymi i uznanymi europejskimi artystami takimi jak.:  Heaven Street Seven, Moonlight Breakfast czy Compact.

 

 

W 2018 zagrali na MMB Bucharest ShowCase, wydali dwa teledyski do piosenek „Purple Love” i „Hold On Through”, a także ruszyli w trasę z łotewskim zespołem Very Cool People. Rok później zagrali na największych rumuńskich festiwalach takich jak: Electric Castle, Untold, Afterhills Festival. Ukończyli również dwie trasy po Węgrach, Austrii i krajach bałtyckich.

Album „Kronikl” to swego rodzaju migawka różnych momentów z życia zespołu, refleksja nad doświadczeniami, wzloty i upadki, które sprawiły, że ósemka różnych ludzi stała się wielką rodziną. Niektóre z piosenek na płycie zostały stworzone “od ręki”, inne w krwi, pocie i łzach. Oktet gra fuzję funku, popu I disco, z odrobiną soulu i bluesa.

W 2021 roku zostali nominowani do HEMI MUSIC AWARDS 2021 i koncertowali na wielu festiwalach, m.in.: Electric Castle, Open Air Blues Festival Brezoi, Vadoo Chill Fest Festivals i A38 Ship – Budapest.


Poznaj FUNKorporation:

FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | SPOTIFY

------

Koncert organizowany we współpracy z platformą Liveurope, inicjatywą, której celem jest wspieranie miejsc koncertowych w promowaniu twórczości początkujących europejskich artystów.

Platforma stanowi znak jakości, przyznawany klubom muzycznym zaangażowanym w promocję europejskiej różnorodności muzycznej. Celem Liveurope jest usprawnienie organizacji występów młodych europejskich artystów na całym kontynencie oraz pomoc im w dotarciu do nowych, zagranicznych odbiorców. Założona w 2014 roku platforma Liveurope jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą w Europie.

Liveurope to projekt współfinansowany przez program "Kreatywna Europa" oraz projekty takie, jak Above 55° (wspierany przez Fundusz Kultury Nordyckiej) oraz Soundcat (Instytut Ramona Llulla), w celu zwiększenia możliwości koncertowania wśród początkujących europejskich artystów.

 

 

 

Data

9 grudnia 2022

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Open Stage

Organizatorzy

Klub Stodoła
Liveurope
Karta podarunkowa

Galerie

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388