Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Maciej Balcar (Klub Mechanik)

Maciej Balcar (Klub Mechanik)

16 stycznia 2014, czwartek, , Duża Scena

Data

16 stycznia 2014

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

klub Mechanik
Karta podarunkowa
 
Serdecznie zapraszamy na koncert Macieja Balcara w Mechaniku!
 
wejście: 19:00
start: 20:30
bilety: 30 zł / 35 zł
 
Bilety są dostępne w Mechaniku (Narbutta 87) i w TicketClub Batorego (kasa Klubu Stodoła, Batorego 10).
 
 
Maciej Balcar
 
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (2000r.), autor tekstów, muzyk, kompozytor, aktor teatralny i filmowy.
Ma na koncie solową płytę pt. „CZARNO“, która ukazała się w roku 1998, a wzięli w niej udział m.in. bracia Golcowie, Mateusz Pospieszalski, Janusz YANINA Iwański i Jose Torres. Od wielu też lat przyjaźni się i współpracuje z zespołem HARLEM, z którym m.in. w  2000  roku nagrał jako gościnny wokalista 5 utworów na płycie „Amulet“.
W roku 1996 zagrał epizod w filmie historycznym, polsko-francuskiej produkcji, „Marion du Faouet“. W 1999 roku reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatrze Telewizji pt. „Gorący Oddech Pustyni“ wg Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W tym samym roku nagrał kolędy na płycie, którą wymyślił i realizował Jerzy Grunwald. Już rok później (2000) zaproszony został przez Teatr Rozrywki w Chorzowie do roli Jesusa w słynnej rock-operze „Jesus Christ Superstar“, która to  okazała się ogromnym sukcesem i jest grana do dziś przy pełnych widowniach. Dodatkowo Maciej jest odtwórcą roli Rogera w spektaklu "Rent" wystawianego również przez Teatr Rozrywki w Chorzowie. W 2002 użyczył głosu „Mustangowi z Dzikiej Doliny“(Dreamworks), gdzie wcielił się w rolę zarówno narratora historii (org. Matt Damon), jak i wykonawcy poskojęzycznych wersji piosenek do filmu (autorstwa Briana Adamsa). W 2005 zagrał postać Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego „Skazany na Bluesa“. 
Występował na licznych imprezach i festiwalach, m.in. na 50-leciu Łódzkiej Szkoły Filmowej (1998, ze Zbigniewem Nahornym), w 1999 i 2008 na Jazzie nad Odrą, w 1998 I 2000 na festiwalu w Opolu w konkursie premier. Wokalista roku 2004 wg czytelników „Twojego Bluesa“. Od 10 lat Maciej Balcar jest wokalistą grupy DŻEM.
 
9  listopada 2010 roku ukazała się druga solowa płyta Macieja Balcara „OGIEŃ I WODA". Ogniskiem zapalnym tego wydawnictwa była akcja promocyjna rodzinnego miasta Maćka - Ostrowa Wielkopolskiego, które zaproponowało mu, aby w 2010 roku był „twarzą miasta“. Ostrów Wielkopolski jest również jednym ze sponsorów tego wydawnictwa.
 
W nagraniu nowej płyty Maćkowi towarzyszył zespół NIE-BO w składzie:
 Krzysztof FLIPPER Krupa – instrumenty perkusyjne
Robert Lubera – gitary,
Piotr QUENTIN Wojtanowski – bas, gitary, klawisze + realizacja i mix nagrań
 
Gościnnie zagrali:
Michał Jurkiewicz oraz Michał Grymuza
 
Ostatnim utworem na płycie OGIEŃ I WODA  jest autorska piosenka Marka Grechuty: "Wolność". To własnie do tego utworu promującego wydawnictwo został przygotowywany teledysk.
 
 
www.maciekbalcar.pl
www.nie-bo.pl
www.jblaminsky.com
 
KLUB MECHANIK
ul. Narbutta 87,
02-525 Warszawa
(obok Gmachu Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej)
 

Data

16 stycznia 2014, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

klub Mechanik
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31