Go to the contentGo to the menu
Maciej Balcar (Klub Mechanik)

Maciej Balcar (Klub Mechanik)

16 january 2014, thursday, , Duża Scena

Date

16 january 2014

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik
Karta podarunkowa
 
Serdecznie zapraszamy na koncert Macieja Balcara w Mechaniku!
 
wejście: 19:00
start: 20:30
bilety: 30 zł / 35 zł
 
Bilety są dostępne w Mechaniku (Narbutta 87) i w TicketClub Batorego (kasa Klubu Stodoła, Batorego 10).
 
 
Maciej Balcar
 
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (2000r.), autor tekstów, muzyk, kompozytor, aktor teatralny i filmowy.
Ma na koncie solową płytę pt. „CZARNO“, która ukazała się w roku 1998, a wzięli w niej udział m.in. bracia Golcowie, Mateusz Pospieszalski, Janusz YANINA Iwański i Jose Torres. Od wielu też lat przyjaźni się i współpracuje z zespołem HARLEM, z którym m.in. w  2000  roku nagrał jako gościnny wokalista 5 utworów na płycie „Amulet“.
W roku 1996 zagrał epizod w filmie historycznym, polsko-francuskiej produkcji, „Marion du Faouet“. W 1999 roku reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatrze Telewizji pt. „Gorący Oddech Pustyni“ wg Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W tym samym roku nagrał kolędy na płycie, którą wymyślił i realizował Jerzy Grunwald. Już rok później (2000) zaproszony został przez Teatr Rozrywki w Chorzowie do roli Jesusa w słynnej rock-operze „Jesus Christ Superstar“, która to  okazała się ogromnym sukcesem i jest grana do dziś przy pełnych widowniach. Dodatkowo Maciej jest odtwórcą roli Rogera w spektaklu "Rent" wystawianego również przez Teatr Rozrywki w Chorzowie. W 2002 użyczył głosu „Mustangowi z Dzikiej Doliny“(Dreamworks), gdzie wcielił się w rolę zarówno narratora historii (org. Matt Damon), jak i wykonawcy poskojęzycznych wersji piosenek do filmu (autorstwa Briana Adamsa). W 2005 zagrał postać Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego „Skazany na Bluesa“. 
Występował na licznych imprezach i festiwalach, m.in. na 50-leciu Łódzkiej Szkoły Filmowej (1998, ze Zbigniewem Nahornym), w 1999 i 2008 na Jazzie nad Odrą, w 1998 I 2000 na festiwalu w Opolu w konkursie premier. Wokalista roku 2004 wg czytelników „Twojego Bluesa“. Od 10 lat Maciej Balcar jest wokalistą grupy DŻEM.
 
9  listopada 2010 roku ukazała się druga solowa płyta Macieja Balcara „OGIEŃ I WODA". Ogniskiem zapalnym tego wydawnictwa była akcja promocyjna rodzinnego miasta Maćka - Ostrowa Wielkopolskiego, które zaproponowało mu, aby w 2010 roku był „twarzą miasta“. Ostrów Wielkopolski jest również jednym ze sponsorów tego wydawnictwa.
 
W nagraniu nowej płyty Maćkowi towarzyszył zespół NIE-BO w składzie:
 Krzysztof FLIPPER Krupa – instrumenty perkusyjne
Robert Lubera – gitary,
Piotr QUENTIN Wojtanowski – bas, gitary, klawisze + realizacja i mix nagrań
 
Gościnnie zagrali:
Michał Jurkiewicz oraz Michał Grymuza
 
Ostatnim utworem na płycie OGIEŃ I WODA  jest autorska piosenka Marka Grechuty: "Wolność". To własnie do tego utworu promującego wydawnictwo został przygotowywany teledysk.
 
 
www.maciekbalcar.pl
www.nie-bo.pl
www.jblaminsky.com
 
KLUB MECHANIK
ul. Narbutta 87,
02-525 Warszawa
(obok Gmachu Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej)
 

Date

16 january 2014, 00:00

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31