Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
PUNKY REGGAE LIVE

PUNKY REGGAE LIVE

27 kwietnia 2013, sobota, , Duża Scena

Data

27 kwietnia 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Gatunek

Reggae & Ska
Rock & Pop
Newsletter

 

18:00 otwarcie klubu
18.40- 19.25 Alicetea
19.40- 20.40 Analogs
20.55- 21.55  Farben Lehre
22.10 Maleo Reggae Rockers

Zapraszamy na kolejną edycję Punky Reggae Live! W przyszłym miesiącu na scenie Klubu Stodoła wystąpią Farben Lehre, The Analogs, Maleo Reggae Rockers i Alicetea!

Farben Lehre powstało we wrześniu 1986 roku. Od wielu lat kapela intensywnie koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą – tylko w ciągu ostatnich 5 lat zagrała blisko 500 koncertów. Od 2004 roku Farben Lehre jest pomysłodawcą i głównym wykonawcą trasy koncertowej Punky Reggae Live, która rokrocznie odwiedza kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast. Od początku 2012 roku muzycy pracowali nad materiałem na swoją kolejną płytę, zatytułowaną złowieszczo Achtung 2012, która ukazała się 11 września. Muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów.

The Analogs pochodzą ze Szczecina , powstali w 1995 roku i są legendą, która wyrosła ponad sceną street punkową, z której się wywodzą. W dniu dzisiejszym to jeden z filarów polskiej sceny niezależnej w klimatach szeroko pojętego punk rocka. Charakterystyczna muzyka i teksty, które opowiadają o otaczającym świecie, pełne społecznego przekazu, pozbawione upiększeń i ozdobników, stały się hymnami pokoleń, które starają się odnaleźć swoją drogę i określić swoje miejsce.

W 2012 roku minęło 15 lat od założenia przez Darka Malejonka Maleo Reggae Rockers. Od tej pory zespół wydał sześćpłyt, jedno DVD oraz zagrał około 1000 koncertów zarówno w Polsce i za granicą. Zespół znany jest z zaangażowania we wszelakie akcje społeczne: W 2009 roku był to projekt upamiętniający Powstanie Warszawskie, od kliku lat muzycy aktywnie biorą także udział w akcji "Wolna Białoruś", podczas której składają wyraźny protest przeciwko łamaniu praw człowieka na świecie. Ważnym aspektem w działalności MRR jest Afryka, a dokładniej mówiąc problemy krajów Trzeciego Świata. Muzycy regularnie biorą udział w koncertach "SOS dla Afryki", gdzie zbierane są środki na budowy szkół, hospicjów, pomoc najbiedniejszym.

Czy mieliście już okazję poznać zespół Alicetea? W 2002 roku ośmiu muzyków, z których każdy pochodzi z innej muzycznej bajki, założyło zespół. Stworzyli połączenie energetycznej muzyki, ze stylistyczną fuzją, od reggae, ska przez funkowe rytmy do kompozycji z potężnym kopem. Zespół brał udział w różnych festiwalach, zarówno w Polsce jaki za granicą, zostali zauważeni i w 2004, zdobyli Złoty Kaganek, dla Najlepszego Zespołu Studenckiego. W 2006 roku, otrzymali specjalnie wyróżnienie Festiwalu Kultury Niezależnej CK Alternatiff i wyróżnienie na festiwalu Chełmstok. W 2008, zespół zajął pierwsze miejsce podczas festiwalu Reggae na Piaskach. Tego samego roku również wydali swoją debiutancką płytę "Muzyka Moja Broń". W 2009, ich utwór "Tyle Dróg", został okrzyknięty Przebojem Lata 2009. W ostatnim czasie zespół zajmował się koncertami oraz przygotowaniem materiału do drugiej płyty, by po raz kolejny dać słuchaczom dawkę energii i połączenia stylów muzycznych!

Bilety w cenie: 40 pln - przedsprzedaż oraz 52 pln w dniu koncertu

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 - Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club);

 

Data

27 kwietnia 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Gatunek

Reggae & Ska
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388