Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Scream Rock Festival

Scream Rock Festival

2 kwietnia 2011, sobota, , Duża Scena

Data

2 kwietnia 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Gatunek

Rock & Pop
Newsletter

Najgłośniejszy dzień w rocku!

Wielogodzinny maraton z najlepszymi zespołami metalowymi i rockowymi w Polsce! 

Scream Rock Festival to idealna propozycja dla fanów różnych odmian ciężkiego brzmienia. 

W tym roku główną gwiazdą będzie Acid Drinkers w towarzystwie Decapitated, Blindead, Corruption, Pneumy i Broken Betty, Psychollywood

ACID DRINKERS
ACID DRINKERS jest do dnia dzisiejszego najlepszym i najbardziej widowiskowym zespołem thrash metalowym w Polsce. Jego popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. W swojej historii KWASOŻŁOPY zagrali ponad 500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś - wystarczy wspomnieć choćby występy podczas festiwali jarocińskich, Metalmanii, Węgorzewa, Przystanku Woodstock czy Odjazdów. Na każdym z nich ACID byli gwiazdą pierwszej wielkości. Poprzedzali w naszym kraju występy m.in. DEEP PURPLE, MEGADETH, BRUCE`A DICKINSONA, SEPULTURY, PARADISE LOST, SLAYERA a na ich płytach wśród gości znaleźć można Edytę Bartosiewicz, Kazika Staszewskiego, Tomka Lipnickiego z Illusion, Patrycję Kosiarkiewicz i Grzegorza Skawińskiego. ACID DRINKERS są zdobywcami FRYDERYKA 1998, 2000 i 2004 w kategorii hard&heavy, a także Złotego Bączka za rok 1998 - nagrody II PR TVP w kategorii najlepszego zespołu. Ponadto zostali oni uznani za jeden z pięciu najlepszych zespołów lat 90-tych przez dziennikarzy oraz czytelników miesięcznika TYLKO ROCK (wspólnie z Hey, Kazikiem Staszewskim, Edytą Bartosiewicz i O.N.A.).

DECAPITATED

Decapitated to polska grupa muzyczna poruszająca się w kręgach muzyki określanej mianem technical death metal.
Swoją karierę grupa rozpoczęła od przygotowania dwóch wydawnictw demo: „Cemeteral Gardens” (1997) i „The Eye of Horus” (1998) dzięki którym podpisała swój pierwszy profesjonalny kontrakt.
Wspaniale rozwijającą się karierę przerwał tragiczny w skutkach wypadek drogowy do którego doszło 29 października 2007 roku.  W wyniku obrażeń poniesionych w wypadku Witold Kiełtyka zmarł 2 listopada w szpitalu w Rosji, a ciężko poszkodowany został nowy wokalista Adrian Kowanek. W 2009 roku gitarzysta Wacław Kiełtyka reaktywował zespół. Muzyk do współpracy zaprosił basistę Filipa Hałuchę, wokalistę Rafała Piotrowskiego oraz austriackiego perkusistę Kerima Lechnera. Rok 2010 był dla zespołu czasem na sprawdzenie nowego składu na żywo. Liczne koncerty m.in. trasa w roli headlinera w Anglii czy Australii oraz występy podczas największych letnich festiwali w Europie zaowocują wkrótce nowym albumem. Od lutego 2011 roku zespół pracuje w RG Gdańsk nad nowym wydawnictwem, którego premiera jest ustalona na lipiec.

Nadchodzący album zespołu Decapitated został wymieniony w liście "TOP 25 najbardziej oczekiwanych albumów w 2011 roku" według amerykańskiego "Decibel Magazine".

BLINDEAD

 

Kiedy w 2008 roku, po wydaniu płyty „Autoscopia / Murder In Phazes” dziennikarze w całym kraju zgodnie określili Blindead jako nadzieję rodzimej sceny niezależnej, wiele osób zaczęło traktować ten zespół bardzo poważnie (w końcu występy wraz Neurosis, Minsk czy Cult Of Luna, do czegoś zobowiązują). Dziś, po ukazaniu się nowego, koncepcyjnego albumu „Affliction XXIX II MXMVI” sprawa jest już jasna: Blindead to zespół na poziomie europejskim, który obok Behemoth, Riverside czy Decapitated powinien już niebawem stać się głównym towarem eksportowym naszego kraju. Na ostatnim krążku jest jeszcze więcej niepokoju, przestrzeni, niesamowitych melodii! Blindead to zespół nie tylko dla osób które na co dzień słuchają mocniejszej muzyki, ale dla wszystkich, dla których liczy się muzyczna oryginalność, twórcza pomysłowość i instrumentalny kunszt.

Koncerty promujące najnowszy album, to wydarzenia wyjątkowe.

Zespół wykonuje album w całości, a dodatkową atrakcją jest poruszający film, autorstwa Romana Przylipiaka, który powstał na bazie konceptu "Affliction XXIX II MXMVI".

 

 

CORRUPTION
 

Zespół Corruption został założony w kwietniu 1991. W maju tego samego roku został ustalony pierwszy skład zespołu: P. Horne (wokal), Chicken (gitara), Anioł (bas), Melon (perkusja).

Obecnie zespół przygotował nowy album zatytułowany „Bourbon River Bank”.

Następcę płyty "Virgins Milk" (2005) zarejestrowaliśmy i zmiksowaliśmy w opalenickim studio „Perlazza” pod czujnym okiem Przemka „Perły” Wejmanna. Nowym wydawcą zespołu została firma Mystic Production (Behemoth, Czesława Śpiewa, Gaba Kulka, Black River, Virgin Snatch, Coma)

Polska premiera płyty miała miejsce 9 marca 2010 roku.  W marcu zagraliśmy trasę koncertową podczas której odwiedziliśmy 12 miast w całej Polsce.  Płytę promują dwa teledysk do utworów „Addicts, Lovers and Bullshitters” i „Devileiro”.


PNEUMA

 

Zespół Pneuma powstał w 1997 roku w Trójmieście. W swoim dorobku ma ponad

300 zagranych koncertów oraz 4 płyty.

W czerwcu 2011 roku nakładem Mystic Production ukaże się najnowsza płyta zespołu o tytule "Apatia". Na krążku gościnnie pojawią: Seth (Behemoth), zespół Czesław Śpiewa oraz Adam Tkaczyk (Kombii).

Mimo wcześniejszego braku wsparcia dużej wytwórni, grupa od lat kroczy konsekwentnie do przodu grając muzykę coraz mocniejszą i coraz mniej skłonną do kompromisów. W 2004 roku Pneuma rozstaje się z managerem, po zignorowaniu albumu "Kokon" przez wytwórnie muzyczne nie ma też perspektyw na znalezienie wydawcy. Zespół czując gorycz związaną z kondycja polskiego muzycznego show-biznesu zamyka się w klaustrofobicznej przestrzeni sali prób gdzie powstaje materiał na płytę "Jeden". Pełen brudu, prawdziwy i szczery do bólu. Krew, pot i łzy. Krążek okazał się przełomowy w historii grupy. Dzięki niemu zespół trafił do szerszej publiczności i wciąż mimo braku wsparcia medialnego zdobywał coraz większe grono fanów. Nadchodząca płyta "Apatia" ma duże szanse żeby ostatecznie potwierdzić aspiracje zespołu do grania w

pierwszej lidze polskiego metalu.


BROKEN BETTY
 

Broken Betty - zespół rockowy z Gdyni założony w 2006 roku, debiutancką 30 minutową płytkę wydali w 2009. Zebrała ona bardzo pozytywne recenzje i zagościła m.in. na antenie radiowej Trójki. W grudniu tego samego roku zagrali ogólnopolską trasę koncertową supportując zespoły Blindead i Tides from Nebula. Na początku 2011 roku zespół zamknął się w gdyńskim studiu Sounds Great Promotion gdzie nagrywa materiał na swój pierwszy album długogrający. Grają mieszankę stoner rocka, grunge i alternatywy spod znaku The Melvins, Helmet, Kyuss, QOTSA i Sonic Youth.

 

Skład:

Jan "Dziablas" Galbas - Głos, Bas

Sebastian Sawicz - Perkusja

Piotr "Pacior" Paciorkowski - Gitara

PSYCHOLLYWOOD
Psychollywood to trojmiejska grupa, powstala w 2004 roku, z inicjatywy Dominika Koziury oraz Marcina Krzyzanskiego. Po wielu perturbacjach personalnych do zespołu dołączają Michał Wójcik, Dawid Zwolan i Tomasz Wyrąbkiewicz tworząc jego obecne oblicze. Grupa jeszcze tej wiosny wyda swój debiutancki album, na którym pokaże na co ich stać.

Material prezentowany przez zespol, to dosc ciezki ale bardzo dynamiczny rock, oparty na typowych dla amerykanskiego, gitarowego grania wzorcach takich jak m.in. Motley Crue, Social Distortion, G'n'R, Backyard Babies, Mustasch itp...

 

Data

2 kwietnia 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388