Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ

SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ

22 listopada 2017, środa, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

22 listopada 2017

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Agencja

Artyści na koncercie


Karta podarunkowa
TIMETABLE:
18:00 - otwarcie drzwi
19:00 - rozpoczęcie koncertu

Wstęp bezpłatny, miejsca niebiletowane

Późną jesienią tego roku, 22 listopada, w Warszawie odbędzie się kolejny koncert "Solidarni z Białorusią". Na najbardziej chyba popularnej scenie stolicy, w Stodole, zbierze się już po raz dziesiąty tłum otwarty na ambitną muzykę, ludzie ciekawi połączenia i przecięcia kultur i stylów. Pragniemy stworzyć uczestnikom tego wydarzenia przestrzeń, w której solidarność, przyjaźń i wspólny wysiłek tworzenia wolności wyzwoli wszystkie możliwe pokłady ciepła płynącego z poczucia bliskości.

Koncert ten będzie wyjątkowy z wielu względów – nie tylko dlatego, że jest jubileuszową edycją cyklu i tym samym potwierdza ustanowienie rozpoznawalnej marki "Solidarnych z Białorusią" na mapie warszawskich wydarzeń kulturalnych. Przede wszystkim rozpoczyna on jednak kolejny etap rozwoju tej inicjatywy, zagwarantowany przez rozplanowane na kilka lat wprzód dofinansowanie z Miasta Stołecznego Warszawa.

Celem projektu niezmiennie pozostaje tworzenie i kultywowanie wielobarwnej społeczności warszawian, na którą składają się ludzie empatyczni i wrażliwi na przeżycia oraz kulturę otaczających ich sąsiadów. Dlatego na scenie znowu wystąpi grupa zespołów z różnych części Europy Środkowo-Wschodniej – z Mińska (Białoruś) przyjadą TonqiXod komponujący art-rockowe kompozycje oraz The Glitchhh zachwycający eksperymentalnym podejściem do dźwięku. Z Charkowa (Ukraina) przylecą natomiast Żadan i Sobaki, tworzący nieoczywisty, współcześnie brzmiący rock. Na scenie pojawi się również pochodzący z Warszawy i szybko zdobywający coraz większą popularność etno-jazzowy T/Aboret. Poza tym publiczność pozna dwa inne zespoły wywodzące się ze stolicy – Atom Heart oraz debiutujący kolektyw, któremu przewodzi lider Pustek.

Sam koncert nie wyczerpuje wszystkich możliwości włączenia współczesnej kultury białoruskiej do międzynarodowej wspólnoty, jaką jest Warszawa, dlatego w trakcie dni poprzedzających i następujących bezpośrednio po 22 listopada oferujemy warszawianom  możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących koncertowi. A tym samym tworzymy okazję zapoznania się z białoruską literaturą, filmem, czy innymi przejawami twórczości, a przede wszystkim z samymi twórcami w ramach inspirowanych ich sztuką dyskusjach.

Wystąpią:

TonqiXod (Białoruś) – garażowy art-rock z elementami post-punka, psychodelii i jazzu, atmosferą wewnętrznego niepokoju i napięciami, jak w mocnych czarno-białych thrillerach. Pierwsza płyta zespołu zgarnęła prawie wszystkie możliwe białoruskie nagrody muzyczne. Rok później wygrali konkurs Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza. W czerwcu wydali swój drugi krążek, który najprawdopodobniej powtórzy sławną historię debiutu.

T/Aboret  (Polska) -  jedna opowieść snuta różnymi głosami. Wywodząc się z różnych muzycznych światów artyści wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach i improwizacjach. Zespół powstał w 2015 roku w Warszawie, wygrał XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”, zdobywa coraz większą popularność, wabi i caruje!

The Glitchhh (Białoruś) – czołowi instrumentaliści i eksperymentaliści mińskiej sceny alternatywnej. Soundtrack do wewnętrznego dialogu w wirującej jak kalejdoskopowe szkiełka rzeczywistości. Wiosną tego roku wydali debiutancką płytę "Cordyceps", którą wykonają z ekspresyjną wokalistką Riną Trochi. Polecamy wizualizacje w tle sceny!

Żadan i Sobaki (Ukraina) - apokaliptycznie brutalny oraz biblijno-bezkompromisowy ska-punk  projekt z Charkowa. Ironizują, żartują, prowokują, ale z umiarem a czasem ze smutkiem i bardzo poważnie. Już prawie kultowa kapela pod przywództwem jednego z najlepszych współczesnych ukraińskich pisarzy Serhija Żadana. Obowiązkowa pozycja dla każdej ciężko-pracującej osoby z dystansem do siebie oraz otaczającej nas rzeczywistości.

Atom Heart (Polska) - młodzi i zdecydowani, blues-rockowa magia 70-ch, jeden z najlepszych warszawskich debiutów ostatnich lat. Na koncie mają przychylnie przyjętą przez krytyków i publiczność EP-kę "Into the Light". Zapowiadają album, klimatyczny i ciekawy, dlatego myślimy, że zagrają coś premierowo dla Was.

 

ZAPRASZAMY

Bilety:

Wstęp bezpłatny, miejsca niebiletowane

 

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie.
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

Data

22 listopada 2017, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Agencja

Artyści na koncercie


Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31