Go to the contentGo to the menu
SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ

SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ

22 november 2017, wednesday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

22 november 2017

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Agencja

Artists


Karta podarunkowa
TIMETABLE:
18:00 - otwarcie drzwi
19:00 - rozpoczęcie koncertu

Wstęp bezpłatny, miejsca niebiletowane

Późną jesienią tego roku, 22 listopada, w Warszawie odbędzie się kolejny koncert "Solidarni z Białorusią". Na najbardziej chyba popularnej scenie stolicy, w Stodole, zbierze się już po raz dziesiąty tłum otwarty na ambitną muzykę, ludzie ciekawi połączenia i przecięcia kultur i stylów. Pragniemy stworzyć uczestnikom tego wydarzenia przestrzeń, w której solidarność, przyjaźń i wspólny wysiłek tworzenia wolności wyzwoli wszystkie możliwe pokłady ciepła płynącego z poczucia bliskości.

Koncert ten będzie wyjątkowy z wielu względów – nie tylko dlatego, że jest jubileuszową edycją cyklu i tym samym potwierdza ustanowienie rozpoznawalnej marki "Solidarnych z Białorusią" na mapie warszawskich wydarzeń kulturalnych. Przede wszystkim rozpoczyna on jednak kolejny etap rozwoju tej inicjatywy, zagwarantowany przez rozplanowane na kilka lat wprzód dofinansowanie z Miasta Stołecznego Warszawa.

Celem projektu niezmiennie pozostaje tworzenie i kultywowanie wielobarwnej społeczności warszawian, na którą składają się ludzie empatyczni i wrażliwi na przeżycia oraz kulturę otaczających ich sąsiadów. Dlatego na scenie znowu wystąpi grupa zespołów z różnych części Europy Środkowo-Wschodniej – z Mińska (Białoruś) przyjadą TonqiXod komponujący art-rockowe kompozycje oraz The Glitchhh zachwycający eksperymentalnym podejściem do dźwięku. Z Charkowa (Ukraina) przylecą natomiast Żadan i Sobaki, tworzący nieoczywisty, współcześnie brzmiący rock. Na scenie pojawi się również pochodzący z Warszawy i szybko zdobywający coraz większą popularność etno-jazzowy T/Aboret. Poza tym publiczność pozna dwa inne zespoły wywodzące się ze stolicy – Atom Heart oraz debiutujący kolektyw, któremu przewodzi lider Pustek.

Sam koncert nie wyczerpuje wszystkich możliwości włączenia współczesnej kultury białoruskiej do międzynarodowej wspólnoty, jaką jest Warszawa, dlatego w trakcie dni poprzedzających i następujących bezpośrednio po 22 listopada oferujemy warszawianom  możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących koncertowi. A tym samym tworzymy okazję zapoznania się z białoruską literaturą, filmem, czy innymi przejawami twórczości, a przede wszystkim z samymi twórcami w ramach inspirowanych ich sztuką dyskusjach.

Wystąpią:

TonqiXod (Białoruś) – garażowy art-rock z elementami post-punka, psychodelii i jazzu, atmosferą wewnętrznego niepokoju i napięciami, jak w mocnych czarno-białych thrillerach. Pierwsza płyta zespołu zgarnęła prawie wszystkie możliwe białoruskie nagrody muzyczne. Rok później wygrali konkurs Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza. W czerwcu wydali swój drugi krążek, który najprawdopodobniej powtórzy sławną historię debiutu.

T/Aboret  (Polska) -  jedna opowieść snuta różnymi głosami. Wywodząc się z różnych muzycznych światów artyści wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach i improwizacjach. Zespół powstał w 2015 roku w Warszawie, wygrał XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”, zdobywa coraz większą popularność, wabi i caruje!

The Glitchhh (Białoruś) – czołowi instrumentaliści i eksperymentaliści mińskiej sceny alternatywnej. Soundtrack do wewnętrznego dialogu w wirującej jak kalejdoskopowe szkiełka rzeczywistości. Wiosną tego roku wydali debiutancką płytę "Cordyceps", którą wykonają z ekspresyjną wokalistką Riną Trochi. Polecamy wizualizacje w tle sceny!

Żadan i Sobaki (Ukraina) - apokaliptycznie brutalny oraz biblijno-bezkompromisowy ska-punk  projekt z Charkowa. Ironizują, żartują, prowokują, ale z umiarem a czasem ze smutkiem i bardzo poważnie. Już prawie kultowa kapela pod przywództwem jednego z najlepszych współczesnych ukraińskich pisarzy Serhija Żadana. Obowiązkowa pozycja dla każdej ciężko-pracującej osoby z dystansem do siebie oraz otaczającej nas rzeczywistości.

Atom Heart (Polska) - młodzi i zdecydowani, blues-rockowa magia 70-ch, jeden z najlepszych warszawskich debiutów ostatnich lat. Na koncie mają przychylnie przyjętą przez krytyków i publiczność EP-kę "Into the Light". Zapowiadają album, klimatyczny i ciekawy, dlatego myślimy, że zagrają coś premierowo dla Was.

 

ZAPRASZAMY

Bilety:

Wstęp bezpłatny, miejsca niebiletowane

 

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie.
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

Date

22 november 2017, 00:00

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Agencja

Artists


Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388