Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
WARSAW SUMMMER JAZZ DAYS 2019

WARSAW SUMMMER JAZZ DAYS 2019

7 lipca 2019, niedziela, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

7 lipca 2019

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

AdamiakJazz

Artyści na koncercie


Karta podarunkowa

TIMETABLE:
18:00 - otwarcie drzwi
19:00 - początek koncertu 

W dniach 4-7 lipca w Klubie Stodoła odbędą się Warsaw Summer Jazz Days 2019. Festiwal ten zrodził się z potrzeby konkurencji dla Festiwalu Jazz Jamboree na początku lat 90-tych. Powstał wtedy jeden z najbardziej liczących się festiwali jazzowych na świecie, posiadających wielu zwolenników. Światowa pozycja warszawskiego festiwalu jest niepodważalna. Warszawa kojarzy się jako odważny rynek dla współczesnego jazzu. Wielu muzyków z całego świata doskonale wie, że istnieje Warsaw Summer Jazz Days, na którym wbrew panującym trendom można prezentować odważną sztukę, ku uciesze mediów, publiczności, czy mecenasów państwowych i prywatnych.

 

7 lipca @ 19:00    

 
Klub Stodoła, ul.Batorego 10
 
Garcia Nubya - pochodząca z Londynu 28-latka, to kolejna reprezentantka nowej fali brytyjskiego jazzu, która szturmem zdobywa światowe sceny. Zaangażowana w wiele projektów, Nubya w zeszłym roku wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną „ Nubya’s 5lve” z udziałem samych gwiazd młodego pokolenia. Zdaniem krytyków to jeden z najlepszych albumów ubiegłego roku.
 
Kenny Garret Quintet - wybitny saksofonista jazzowy, mający na koncie około 20 albumów autorskich, z których aż  cztery były  nominowane do nagrody Grammy, Jeden z najlepszych alcistów w historii jazzu, znany przede wszystkim ze swojej pięcioletniej gry w zespole Milesa Davisa. Na liście muzyków z którymi Garrett występował i nagrywał są tacy legendarni artyści jazzu jak McCoy Tyner, Elvin Jones, Freddie Hubbard, Ron Carter, Pharoah Sanders, Chick Corea, Art Blakey i Pat Metheny. 
 
Benny Golson Quartet - jeden z najlepszych tenorzystów w historii jazzu, legendarny muzyk i kompozytor, dzisiaj już 90-letni. 
Na scenie obecny od lat 50-tych. Lider, a także muzyk zespołów Dizzy’ego Gillespie i Jazz Messengers, Arta Blakey’a. Twórca wielkich standartów jazzu, takich jak „Killer Joe”, „I Remember Clifforrd”, „ Stablemates”, „ Whisper Not” i „Along Came Betty” - żeby wymienić tylko niektóre z nich. 
 
Kolejność koncertów może ulec zmianie!
Organizator: AdamiakJazz
 
ZAPRASZAMY
 
BILETY: 
7 lipca 2019 – dzień 4. :
KAT I -120.00 PLN
KAT II - 150.00 PLN
KAT III - 170.00 PLN
 
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl, www.adamiakjazz.pl

Data

7 lipca 2019, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

AdamiakJazz

Artyści na koncercie


Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31