Go to the contentGo to the menu
WARSAW SUMMMER JAZZ DAYS 2019

WARSAW SUMMMER JAZZ DAYS 2019

7 july 2019, sunday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

7 july 2019

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

AdamiakJazz

Artists


Karta podarunkowa

TIMETABLE:
18:00 - otwarcie drzwi
19:00 - początek koncertu 

W dniach 4-7 lipca w Klubie Stodoła odbędą się Warsaw Summer Jazz Days 2019. Festiwal ten zrodził się z potrzeby konkurencji dla Festiwalu Jazz Jamboree na początku lat 90-tych. Powstał wtedy jeden z najbardziej liczących się festiwali jazzowych na świecie, posiadających wielu zwolenników. Światowa pozycja warszawskiego festiwalu jest niepodważalna. Warszawa kojarzy się jako odważny rynek dla współczesnego jazzu. Wielu muzyków z całego świata doskonale wie, że istnieje Warsaw Summer Jazz Days, na którym wbrew panującym trendom można prezentować odważną sztukę, ku uciesze mediów, publiczności, czy mecenasów państwowych i prywatnych.

 

7 lipca @ 19:00    

 
Klub Stodoła, ul.Batorego 10
 
Garcia Nubya - pochodząca z Londynu 28-latka, to kolejna reprezentantka nowej fali brytyjskiego jazzu, która szturmem zdobywa światowe sceny. Zaangażowana w wiele projektów, Nubya w zeszłym roku wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną „ Nubya’s 5lve” z udziałem samych gwiazd młodego pokolenia. Zdaniem krytyków to jeden z najlepszych albumów ubiegłego roku.
 
Kenny Garret Quintet - wybitny saksofonista jazzowy, mający na koncie około 20 albumów autorskich, z których aż  cztery były  nominowane do nagrody Grammy, Jeden z najlepszych alcistów w historii jazzu, znany przede wszystkim ze swojej pięcioletniej gry w zespole Milesa Davisa. Na liście muzyków z którymi Garrett występował i nagrywał są tacy legendarni artyści jazzu jak McCoy Tyner, Elvin Jones, Freddie Hubbard, Ron Carter, Pharoah Sanders, Chick Corea, Art Blakey i Pat Metheny. 
 
Benny Golson Quartet - jeden z najlepszych tenorzystów w historii jazzu, legendarny muzyk i kompozytor, dzisiaj już 90-letni. 
Na scenie obecny od lat 50-tych. Lider, a także muzyk zespołów Dizzy’ego Gillespie i Jazz Messengers, Arta Blakey’a. Twórca wielkich standartów jazzu, takich jak „Killer Joe”, „I Remember Clifforrd”, „ Stablemates”, „ Whisper Not” i „Along Came Betty” - żeby wymienić tylko niektóre z nich. 
 
Kolejność koncertów może ulec zmianie!
Organizator: AdamiakJazz
 
ZAPRASZAMY
 
BILETY: 
7 lipca 2019 – dzień 4. :
KAT I -120.00 PLN
KAT II - 150.00 PLN
KAT III - 170.00 PLN
 
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl, www.adamiakjazz.pl

Date

7 july 2019, 00:00

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

AdamiakJazz

Artists


Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388