Go to the contentGo to the menu
ALESSANDRA

ALESSANDRA

1 February 2024, Thursday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

1 February 2024

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Live Nation

Artists

Alessandra

Genres

Elektronic dance music
Pop

Mając zaledwie 20 lat, Alessandra – w połowie norweska, w połowie włoska piosenkarka i autorka tekstów – urzekła publiczność swoim silnym wokalem i potencjałem gwiazdy. 

Pasja do muzyki zawsze płonęła w tej młodej artystce. Od czasu wygrania swojego pierwszego konkursu piosenki w wieku zaledwie 6 lat, Alessandra wiedziała, że scena jest miejscem, w którym się rozwija i czuje jak w domu. Jej pragnienie tworzenia i występowania doprowadziło ją w końcu do jej drugiego domu, Norwegii. 

“I’ve always felt music in a very special way. A chord progression or a specific note can make me cry cause I feel it so intensely. So when I write songs, there is a lot of passion and thoughts put into it. I also like to combine Norwegian and Italian culture. We tend to look at life differently, so I like to mix the two different cultural perspectives together and see where it takes me.” 

Jednym z największych życiowych aspiracji Alessandry jest szerzenie przesłania o miłości do siebie. Temat tak bliski jej sercu, że uważa, iż powinien być nauczany w szkołach.  
Z zamiarem zainspirowania innych do bycia pewnymi siebie i życzliwymi dla siebie, powstał euforyczny hymn miłości do samego siebie Queen of Kings. 

“Why isn’t self-love taught in school? People go to therapy to learn how to practice self-love, so to me it’s mad that it’s not part of the school curriculum. I want to use my music to spread the message of loving yourself and finding your confidence, but I want it to be said in a fun and sassy way. I hope to be a role model that inspires others to love themselves and maybe one day might contribute to making self-love a part of the curriculum.” 

Nie trzeba było długo czekać, aby Alessandra stała się sławna w Norwegii wraz z wydaniem jej mocnego debiutanckiego singla, który przekroczył zdumiewającą liczbę 55 milionów streamów na wszystkich platformach.  Piosenka zyskała również popularność po tym, jak stała się viralem na TikToku - gdzie wygenerowała miliony polubień i ponad 250 milionów wyświetleń. 

Z udanym debiutanckim singlem w rękach, Alessandra potwierdziła, że zasługuje na tytuł gwiazdy, wykonując piosenkę podczas krajowego konkursu finałowego. Jej potężny wokal w połączeniu z niezwykłą prezencją sceniczną i charyzmą daje występ, który emanuje pewnością siebie i jakością gwiazdy porównywalną do takich gigantów branży jak Lizzo czy Ariana Grande.   

 

Date

1 February 2024

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Live Nation

Artists

Alessandra

Genres

Elektronic dance music
Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388