Go to the contentGo to the menu
GABA KULKA - OPEN STAGE

GABA KULKA - OPEN STAGE

3 december 2014, wednesday, Klub Stodoła, Open Stage

Date

3 december 2014

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Open Stage

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Gaba Kulka

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Wejście: 19:00
Start koncertu: 20:00

3 grudnia na scenie Stodoły wystąpi Gaba Kulka. Nietuzinkowa artystka zaprezentuje swoim fanom m.in. materiał z najnowszego albumu The Escapist, który promuje utwór Wielkie Wrażenie.

Gaba Kulka pisze piosenki, gra na fortepianie, ale przede wszystkim świetnie śpiewa. Jej muzyka to pstrokata mieszanka gatunków – jazzu, rocka, poezji śpiewanej, weillowskiego kabaretu, który artystka określa jako progresywny pop. W swojej twórczości inspiruje się m.in. dorobkiem Kate Bush i Tori Amos, do których zresztą jest często porównywana.
Gaba Kulka ma na koncie trzy oficjalne albumy: Out, pokryty złotem Hat, Rabbit i wydane w 2013 roku Wersje oraz wiele nagród muzycznego przemysłu, jak Fryderyk (wokalistka roku 2009), Mateusz Programu Trzeciego Polskiego Radia, główna nagroda Transvocale we Frankfurcie. Była również nominowana do Paszportu Polityki.
Jej najnowszy studyjny album The Escapist ukaże się we wrześniu tego roku. Odważny, niespokojny, głęboko osobisty The Escapist muzycznie czerpie z klasyki lat siedemdziesiątych, nigdy nie tracąc z oczu współczesności. To pierwsza od pięciu lat studyjna płyta Gaby Kulki, zawierająca autorski materiał. The Escapist to 10 piosenek o ucieczce i fascynacji, opowieści o miejscach w których ściera się̨ ze sobą̨ świat wyobraźni i twarda rzeczywistość́, o umyśle przesiąkniętym współczesną mitologią: filmów, piosenek, bohaterów. "The Escapist to dobry tytuł, bo Gaba Kulka znów uciekła konkurencji. Tak dojrzałej, w pełni autorskiej płyty (...) nie nagrała żadna polska wokalistka od czasów... Hat, Rabbit". (Jarek Szubrycht)
Artystka współpracuje z innymi artystami często i chętnie. Owoce tych działań to między innymi retro-popowy Sleepwalk duetu Kucz/Kulka, album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem Młynarski Plays Młynarski, mroczny The Saintbox z pogranicza jazzu i folku współtworzony z Olem Walickim, płyta nietuzinkowych coverów Iron Maiden Baaba Kulka, a także - nagrany również z zespołem Baaba - zestaw zapomnianych perełek polskiego big-beatu Piastelsi. Gaba jest też autorką piosenek, które znalazły się na płytach artystów takich jak Hey, Smolik, czy Reni Jusis.

Już 3 grudnia zjawiskowa Gaba Kulka zaprezentuje na scenie klubu Stodoła materiał ze swojej najnowszej płyty oraz najbardziej znane piosenki, jak Niejasności, czy Królestwo i pół.


BILETY:
Do 20.11.2014 – 40 pln (stojące), 60 pln (balkony)
Od 21.11.2014 – 47 pln (stojące), 67 pln (balkony)

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Date

3 december 2014, 00:00

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Open Stage

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Gaba Kulka

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388