Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
GABA KULKA - OPEN STAGE

GABA KULKA - OPEN STAGE

3 grudnia 2014, środa, Klub Stodoła, Open Stage

Data

3 grudnia 2014

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Open Stage

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Gaba Kulka

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Wejście: 19:00
Start koncertu: 20:00

3 grudnia na scenie Stodoły wystąpi Gaba Kulka. Nietuzinkowa artystka zaprezentuje swoim fanom m.in. materiał z najnowszego albumu The Escapist, który promuje utwór Wielkie Wrażenie.

Gaba Kulka pisze piosenki, gra na fortepianie, ale przede wszystkim świetnie śpiewa. Jej muzyka to pstrokata mieszanka gatunków – jazzu, rocka, poezji śpiewanej, weillowskiego kabaretu, który artystka określa jako progresywny pop. W swojej twórczości inspiruje się m.in. dorobkiem Kate Bush i Tori Amos, do których zresztą jest często porównywana.
Gaba Kulka ma na koncie trzy oficjalne albumy: Out, pokryty złotem Hat, Rabbit i wydane w 2013 roku Wersje oraz wiele nagród muzycznego przemysłu, jak Fryderyk (wokalistka roku 2009), Mateusz Programu Trzeciego Polskiego Radia, główna nagroda Transvocale we Frankfurcie. Była również nominowana do Paszportu Polityki.
Jej najnowszy studyjny album The Escapist ukaże się we wrześniu tego roku. Odważny, niespokojny, głęboko osobisty The Escapist muzycznie czerpie z klasyki lat siedemdziesiątych, nigdy nie tracąc z oczu współczesności. To pierwsza od pięciu lat studyjna płyta Gaby Kulki, zawierająca autorski materiał. The Escapist to 10 piosenek o ucieczce i fascynacji, opowieści o miejscach w których ściera się̨ ze sobą̨ świat wyobraźni i twarda rzeczywistość́, o umyśle przesiąkniętym współczesną mitologią: filmów, piosenek, bohaterów. "The Escapist to dobry tytuł, bo Gaba Kulka znów uciekła konkurencji. Tak dojrzałej, w pełni autorskiej płyty (...) nie nagrała żadna polska wokalistka od czasów... Hat, Rabbit". (Jarek Szubrycht)
Artystka współpracuje z innymi artystami często i chętnie. Owoce tych działań to między innymi retro-popowy Sleepwalk duetu Kucz/Kulka, album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem Młynarski Plays Młynarski, mroczny The Saintbox z pogranicza jazzu i folku współtworzony z Olem Walickim, płyta nietuzinkowych coverów Iron Maiden Baaba Kulka, a także - nagrany również z zespołem Baaba - zestaw zapomnianych perełek polskiego big-beatu Piastelsi. Gaba jest też autorką piosenek, które znalazły się na płytach artystów takich jak Hey, Smolik, czy Reni Jusis.

Już 3 grudnia zjawiskowa Gaba Kulka zaprezentuje na scenie klubu Stodoła materiał ze swojej najnowszej płyty oraz najbardziej znane piosenki, jak Niejasności, czy Królestwo i pół.


BILETY:
Do 20.11.2014 – 40 pln (stojące), 60 pln (balkony)
Od 21.11.2014 – 47 pln (stojące), 67 pln (balkony)

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Data

3 grudnia 2014, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Open Stage

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Gaba Kulka

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31