Go to the contentGo to the menu
T.LOVE - MUNIEK 50 - KONCERT URODZINOWY

T.LOVE - MUNIEK 50 - KONCERT URODZINOWY

30 November 2013, Saturday, , Duża Scena

Date

30 November 2013

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Alternative
BLUES EN
Cabaret
Jazz
Rock & Pop

Uwaga! Wszystkie bilety na koncert T.LOVE zostały wyprzedane!

18:30 OTWARCIE KLUBU
20.00-20.20 TEKNO
20.25-20.50 MAGNIFICENT MUTTLEY
21.00 T.LOVE + GOŚCIE

GOŚCIE SPECJALNI: Stanisława Celińska,

Bartek Wąsik & Royal String Quartet,

Titus (Acid Drinkers)


Support: Magnificent Muttley

 

Po ostatnim koncercie, fetującym jubileusz 30-to lecia zespołu T.LOVE, w tym roku Muniek Staszczyk powraca do Stodoły, by świętować swoje 50-te urodziny! Będzie to z pewnością impreza wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Lider i wokalista kapeli przyszedł na świat w Częstochowie, skąd wyemigrował po ukończeniu IV Liceum Ogólnokształcącego do stolicy, gdzie ukończył studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. T.LOVE (początkowo Teenage Love Alternative) nagrał ponad dwadzieścia albumów studyjnych i koncertowych. Ostatnie dwupłytowe wydawnictwo, zatytułowane „Old is Gold” (EMI Music Poland), którego premiera odbyła się w ubiegłym roku, błyskawicznie zyskało status Złotej Płyty.

Charakterystyczny głos i charyzma Muńka Staszczyka sprawiają, że zespół wciąż nie traci na popularności. Obchodzone przez Niego, w Stodole, 50-te urodziny będą doskonałą okazją dla wszystkich fanów, by oddać hołd temu niezwykłemu Artyście i Jego imponującemu muzycznemu dorobkowi.

 

Koncert uświetnią wspaniali goście: Stanisława Celińska, Bartek Wąsik & Royal String Quartet oraz Titus (Acid Drinkers)!

 

Stanisława Celińska to wybitna aktorka filmowa i teatralna z warszawskimi korzeniami. Występowała między innymi na deskach teatrów: Współczesnego, Dramatycznego, Studio, Kwadrat i Nowego, gdzie możemy Ją aktualnie podziwiać w bieżącym repertuarze. W roku 2013, w ramach współpracy z aranżerem i pianistą Bartkiem Wąsikiem oraz jego zespołem Royal String Quartet, nagrała niezwykłą płytę pod tytułem Nowa Warszawa, na której znaleźć możemy oryginalne, klimatyczne aranżacje doskonale znanych utworów poświęconych stolicy – m.in. „Warszawę” zespołu T.LOVE.

http://panodkultury.wordpress.com/tag/bartek-wasik/

 

Bartek Wąsik to pianista i aranżer. Jest członkiem Lutosławski Piano Duo, z którym od lat odnosi sukcesy i koncertuje na całym świecie. Jest również założycielem i członkiem zespołu Kwadrofonik – wyjątkowego na scenie polskiej kwartetu fortepianowo-perkusyjnego, z którym od momentu spektakularnego zwycięstwa na 9. Festiwalu Nowa Tradycja (Grand Prix, Nagroda Publiczności, Nagroda Prezydenta Warszawy), występował m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall czy Filharmonii Berlińskiej, a także w Japonii, Chinach, Brazylii, Izraelu oraz większości krajów Europy. Artysta dokonał wielu nagrań, a płyty z udziałem jego zespołów otrzymały prestiżowe wyróżnienia, m.in. Fryderyka, Folkowy Fonogram Roku i Nagrodę Specjalną na Festiwalu Folkowym Europejskiej Unii Radiowej w Bratysławie 2007.

 

Royal String Quartet to dziś jeden z najbardziej dynamicznych kwartetów smyczkowych na świecie. Zbiera entuzjastyczne recenzje dzięki interpretacjom klasyki, przyczynia się też do odkrywania mniej znanej w świecie muzyki polskiej. Współpracuje z wybitnymi artystami rozmaitych dziedzin muzyki, śmiało wpisuje się też w świat popkultury.

Międzynarodową karierę warszawskiego zespołu rozpoczęło zaproszenie do programu BBC New Generation Artists - kwartet jest stałym gościem najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata, m.in. Wigmore Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, Palais des Beaux-Arts w Brukseli, wiedeńskiego i berlińskiego Konzerthausu, a także festiwali: BBC Proms, Aldeburgh, Schleswig Holstein. Od 2012 r. jest kwartetem rezydującym Queen’s University w Belfaście.

„Mieszać style i gatunki, schodzić z utartych ścieżek, łączyć fantastycznych artystów, którzy na co dzień nie spotykają się ani na scenie, ani nawet na antenie tej samej stacji radiowej” – to również motto organizowanego przez RSQ warszawskiego cyklu koncertów Kwartesencja. Gośćmi zespołu byli m.in. Stanisława Celińska, Kapela ze Wsi Warszawa i Kayah, która twierdzi: „To niewątpliwie akt odwagi, ale i dowód na nieskostnienie i otwartą głowę. Na duszę oddaną muzyce, a nie stereotypom”. RSQ współpracuje z wytwórnią Hyperion, dla której zarejestrował płyty z muzyką Szymanowskiego, Lutosławskiego, Pendereckiego i Góreckiego.

 

Tomasz Pukacki, szerzej znany jako Titus, to przede wszystkim lider, wokalista i basista heavymetalowego zespołu Acid Drinkers. Ostatnim z jego licznych, dodatkowych projektów jest zespół Anti Tunk Nun, będący efektem współpracy nawiązanej w 2011 roku z 14-to letnim wówczas gitarzystą, Igorem „Iggy’ m” Gwaderą. Okazjonalnie Titus wchodzi także w rolę producenta muzycznego.

 

Jako support wystąpi zespół Magnificent Muttley!

Magnificent Muttley to mocne, warszawskie power trio. Sensacyjni zwycięzcy konkursu młodych talentów na Fesitwalu w Jarocinie, oraz zdobywcy nagrody Instytutu Adama Mickiewicza "Border Breaker" dla zespołu z największą szansą na zagraniczną karierę. Ich muzyka to ostre gitarowe riffy, melodyjne wokale oraz dużo improwizacji. W listopadzie ubiegłego roku ukazał się debiutancki album grupy doceniony w wielu podsumowaniach 2012 roku, np. Polityki i Przekroju.

 

Bilety w cenie: 50 pln - przedsprzedaż oraz 60 pln w dniu koncertu, 100 pln - balkon przedsprzedaż, do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10);

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Date

30 November 2013

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Alternative
BLUES EN
Cabaret
Jazz
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388