Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
T.LOVE - MUNIEK 50 - KONCERT URODZINOWY

T.LOVE - MUNIEK 50 - KONCERT URODZINOWY

30 listopada 2013, sobota, , Duża Scena

Data

30 listopada 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Gatunek

Alternatywna
BLUES
Jazz
Kabaretowa
Rock & Pop
Newsletter

Uwaga! Wszystkie bilety na koncert T.LOVE zostały wyprzedane!

18:30 OTWARCIE KLUBU
20.00-20.20 TEKNO
20.25-20.50 MAGNIFICENT MUTTLEY
21.00 T.LOVE + GOŚCIE

GOŚCIE SPECJALNI: Stanisława Celińska,

Bartek Wąsik & Royal String Quartet,

Titus (Acid Drinkers)


Support: Magnificent Muttley

 

Po ostatnim koncercie, fetującym jubileusz 30-to lecia zespołu T.LOVE, w tym roku Muniek Staszczyk powraca do Stodoły, by świętować swoje 50-te urodziny! Będzie to z pewnością impreza wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Lider i wokalista kapeli przyszedł na świat w Częstochowie, skąd wyemigrował po ukończeniu IV Liceum Ogólnokształcącego do stolicy, gdzie ukończył studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. T.LOVE (początkowo Teenage Love Alternative) nagrał ponad dwadzieścia albumów studyjnych i koncertowych. Ostatnie dwupłytowe wydawnictwo, zatytułowane „Old is Gold” (EMI Music Poland), którego premiera odbyła się w ubiegłym roku, błyskawicznie zyskało status Złotej Płyty.

Charakterystyczny głos i charyzma Muńka Staszczyka sprawiają, że zespół wciąż nie traci na popularności. Obchodzone przez Niego, w Stodole, 50-te urodziny będą doskonałą okazją dla wszystkich fanów, by oddać hołd temu niezwykłemu Artyście i Jego imponującemu muzycznemu dorobkowi.

 

Koncert uświetnią wspaniali goście: Stanisława Celińska, Bartek Wąsik & Royal String Quartet oraz Titus (Acid Drinkers)!

 

Stanisława Celińska to wybitna aktorka filmowa i teatralna z warszawskimi korzeniami. Występowała między innymi na deskach teatrów: Współczesnego, Dramatycznego, Studio, Kwadrat i Nowego, gdzie możemy Ją aktualnie podziwiać w bieżącym repertuarze. W roku 2013, w ramach współpracy z aranżerem i pianistą Bartkiem Wąsikiem oraz jego zespołem Royal String Quartet, nagrała niezwykłą płytę pod tytułem Nowa Warszawa, na której znaleźć możemy oryginalne, klimatyczne aranżacje doskonale znanych utworów poświęconych stolicy – m.in. „Warszawę” zespołu T.LOVE.

http://panodkultury.wordpress.com/tag/bartek-wasik/

 

Bartek Wąsik to pianista i aranżer. Jest członkiem Lutosławski Piano Duo, z którym od lat odnosi sukcesy i koncertuje na całym świecie. Jest również założycielem i członkiem zespołu Kwadrofonik – wyjątkowego na scenie polskiej kwartetu fortepianowo-perkusyjnego, z którym od momentu spektakularnego zwycięstwa na 9. Festiwalu Nowa Tradycja (Grand Prix, Nagroda Publiczności, Nagroda Prezydenta Warszawy), występował m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall czy Filharmonii Berlińskiej, a także w Japonii, Chinach, Brazylii, Izraelu oraz większości krajów Europy. Artysta dokonał wielu nagrań, a płyty z udziałem jego zespołów otrzymały prestiżowe wyróżnienia, m.in. Fryderyka, Folkowy Fonogram Roku i Nagrodę Specjalną na Festiwalu Folkowym Europejskiej Unii Radiowej w Bratysławie 2007.

 

Royal String Quartet to dziś jeden z najbardziej dynamicznych kwartetów smyczkowych na świecie. Zbiera entuzjastyczne recenzje dzięki interpretacjom klasyki, przyczynia się też do odkrywania mniej znanej w świecie muzyki polskiej. Współpracuje z wybitnymi artystami rozmaitych dziedzin muzyki, śmiało wpisuje się też w świat popkultury.

Międzynarodową karierę warszawskiego zespołu rozpoczęło zaproszenie do programu BBC New Generation Artists - kwartet jest stałym gościem najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata, m.in. Wigmore Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, Palais des Beaux-Arts w Brukseli, wiedeńskiego i berlińskiego Konzerthausu, a także festiwali: BBC Proms, Aldeburgh, Schleswig Holstein. Od 2012 r. jest kwartetem rezydującym Queen’s University w Belfaście.

„Mieszać style i gatunki, schodzić z utartych ścieżek, łączyć fantastycznych artystów, którzy na co dzień nie spotykają się ani na scenie, ani nawet na antenie tej samej stacji radiowej” – to również motto organizowanego przez RSQ warszawskiego cyklu koncertów Kwartesencja. Gośćmi zespołu byli m.in. Stanisława Celińska, Kapela ze Wsi Warszawa i Kayah, która twierdzi: „To niewątpliwie akt odwagi, ale i dowód na nieskostnienie i otwartą głowę. Na duszę oddaną muzyce, a nie stereotypom”. RSQ współpracuje z wytwórnią Hyperion, dla której zarejestrował płyty z muzyką Szymanowskiego, Lutosławskiego, Pendereckiego i Góreckiego.

 

Tomasz Pukacki, szerzej znany jako Titus, to przede wszystkim lider, wokalista i basista heavymetalowego zespołu Acid Drinkers. Ostatnim z jego licznych, dodatkowych projektów jest zespół Anti Tunk Nun, będący efektem współpracy nawiązanej w 2011 roku z 14-to letnim wówczas gitarzystą, Igorem „Iggy’ m” Gwaderą. Okazjonalnie Titus wchodzi także w rolę producenta muzycznego.

 

Jako support wystąpi zespół Magnificent Muttley!

Magnificent Muttley to mocne, warszawskie power trio. Sensacyjni zwycięzcy konkursu młodych talentów na Fesitwalu w Jarocinie, oraz zdobywcy nagrody Instytutu Adama Mickiewicza "Border Breaker" dla zespołu z największą szansą na zagraniczną karierę. Ich muzyka to ostre gitarowe riffy, melodyjne wokale oraz dużo improwizacji. W listopadzie ubiegłego roku ukazał się debiutancki album grupy doceniony w wielu podsumowaniach 2012 roku, np. Polityki i Przekroju.

 

Bilety w cenie: 50 pln - przedsprzedaż oraz 60 pln w dniu koncertu, 100 pln - balkon przedsprzedaż, do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10);

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Data

30 listopada 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Gatunek

Alternatywna
BLUES
Jazz
Kabaretowa
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388