Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
MUDHONEY

MUDHONEY

28 maja 2013, wtorek, , Duża Scena

Data

28 maja 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Mudhoney

Gatunek

Alternatywna
Rock & Pop
Newsletter

18:00 otwarcie drzwi
19:00-19:30 Destructive Daisy
20:00-21:30 Mudhoney

Zespół Mudhoney po czterech latach wraca do Europy z kolejną trasą koncertową! Kapela zagości w wielu krajach, między innymi w Polsce na scenie warszawskiego Klubu Stodoła.

Ten czteroosobowy zespół, w którego skład początkowo wchodzili Mark Arm, Steve Turner, Dan Peters i Matt Lukin, powstał w 1988 roku, choć muzycy zaczęli współpracować ze sobą już na początku lat 80tych. Mudhoney był tylko jednym z ich licznych wspólnych projektów, a muzycy nie przewidywali, że przetrwa dłużej niż pół roku. Dodając do punkowo-metalowej formuły utrzymywanej w poprzednich zespołach nieco garażowej butności typowej dla lat 60tych i dużej porcji scenicznej dzikości, Mudhoney stał się jednym z zespołów, które przyczyniły się w latach 90tych do powstania i rozwoju ruchu grunge. Mimo niewielkich sukcesów na ojczystej ziemi w początkach swej działalności, w 1989 roku zespół wyruszył do Europy z trasą koncertową. Z miejsca podbili serca brytyjskiej publiczności, pozostając na listach przebojów przez większą część roku. Nie tracąc czasu, kapela wyruszyła w koleją trasę, która tym razem zdobyła ogromy rozgłos w prasie, ściągając na koncerty tłumy fanów.

Mimo kryzysu związanego z odejściem jednego z członków zespołu pod koniec lat 90tych, zespół nie zawiesił działalności, a przy gitarze basowej Matta Lukina zastąpił Guy Maddison, z którym Mark Arm współpracował również przy innych projektach.

Zespół ma w swym dorobku osiem albumów studyjnych, z czego ostatni, który ukazał się w 2008 roku, powraca do surowych korzeniu z początków działalności kapeli.

Mudhoney zagości w Klubie Stodoła na jedynym koncercie w Polsce 28 maja 2013.

Przed muzykami z Seattle wystąpi polski zespół Destructive Daisy! Ta kapela, to naprawdę ładne kwiatki z niszczycielską mocą. W jej skład wchodzą wokalistka Audri Roos, gitarzystka Magda Dams, basistka Kleo Malinowska,oraz perkusistka Ada Dobrowolska. Współpraca między nimi rozpoczęła się w Gdyni w 2011, a w zeszłym roku ukazała się ich pierwsza EP. Dziewczyny dają czadu w klimatach grunge i garage punk, inspirując się brzmieniami Seattle i Riot Grrrls. Ogląda się je na scenie z wielką przyjemnością, a słucha z jeszcze większą.

Bilety w cenie:

89 pln/119 pln (balkon) - przedsprzedaż

99 pln/129 pln (balkon) w dniu koncertu

do kupienia od 18-go stycznia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa,  ul. Bracka 25 - Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club);

 

Data

28 maja 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Mudhoney

Gatunek

Alternatywna
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Wiadomości do wydarzenia

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388