Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
MUDHONEY

MUDHONEY

28 maja 2013, wtorek, , Duża Scena

Data

28 maja 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Mudhoney

Gatunek

Alternatywna
Rock & Pop
Karta podarunkowa

18:00 otwarcie drzwi
19:00-19:30 Destructive Daisy
20:00-21:30 Mudhoney

Zespół Mudhoney po czterech latach wraca do Europy z kolejną trasą koncertową! Kapela zagości w wielu krajach, między innymi w Polsce na scenie warszawskiego Klubu Stodoła.

Ten czteroosobowy zespół, w którego skład początkowo wchodzili Mark Arm, Steve Turner, Dan Peters i Matt Lukin, powstał w 1988 roku, choć muzycy zaczęli współpracować ze sobą już na początku lat 80tych. Mudhoney był tylko jednym z ich licznych wspólnych projektów, a muzycy nie przewidywali, że przetrwa dłużej niż pół roku. Dodając do punkowo-metalowej formuły utrzymywanej w poprzednich zespołach nieco garażowej butności typowej dla lat 60tych i dużej porcji scenicznej dzikości, Mudhoney stał się jednym z zespołów, które przyczyniły się w latach 90tych do powstania i rozwoju ruchu grunge. Mimo niewielkich sukcesów na ojczystej ziemi w początkach swej działalności, w 1989 roku zespół wyruszył do Europy z trasą koncertową. Z miejsca podbili serca brytyjskiej publiczności, pozostając na listach przebojów przez większą część roku. Nie tracąc czasu, kapela wyruszyła w koleją trasę, która tym razem zdobyła ogromy rozgłos w prasie, ściągając na koncerty tłumy fanów.

Mimo kryzysu związanego z odejściem jednego z członków zespołu pod koniec lat 90tych, zespół nie zawiesił działalności, a przy gitarze basowej Matta Lukina zastąpił Guy Maddison, z którym Mark Arm współpracował również przy innych projektach.

Zespół ma w swym dorobku osiem albumów studyjnych, z czego ostatni, który ukazał się w 2008 roku, powraca do surowych korzeniu z początków działalności kapeli.

Mudhoney zagości w Klubie Stodoła na jedynym koncercie w Polsce 28 maja 2013.

Przed muzykami z Seattle wystąpi polski zespół Destructive Daisy! Ta kapela, to naprawdę ładne kwiatki z niszczycielską mocą. W jej skład wchodzą wokalistka Audri Roos, gitarzystka Magda Dams, basistka Kleo Malinowska,oraz perkusistka Ada Dobrowolska. Współpraca między nimi rozpoczęła się w Gdyni w 2011, a w zeszłym roku ukazała się ich pierwsza EP. Dziewczyny dają czadu w klimatach grunge i garage punk, inspirując się brzmieniami Seattle i Riot Grrrls. Ogląda się je na scenie z wielką przyjemnością, a słucha z jeszcze większą.

Bilety w cenie:

89 pln/119 pln (balkon) - przedsprzedaż

99 pln/129 pln (balkon) w dniu koncertu

do kupienia od 18-go stycznia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa,  ul. Bracka 25 - Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club);

 

Data

28 maja 2013, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Mudhoney

Gatunek

Alternatywna
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Wiadomości do wydarzenia

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31